REKLAMA
REKLAMA

Uczniowie „Mechanika” na kursie AutoCad w Dreźnie (ZDJĘCIA)

SANOK / PODKARPACIE. Czy można spędzić ferie biorąc dobrowolnie udział w dodatkowych zajęciach dydaktycznych? Okazuje się, że tak. Już drugi rok z rzędu grupa uczniów Zespołu Szkół nr 2 w Sanoku weźmie udział w styczniu w dwutygodniowym kursie obsługi programu AutoCAD w Dreźnie.

Licząca 17 osób grupa młodzieży z klas Technikum i Zasadniczej Szkoły Zawodowej wyjedzie w ramach kolejnego zagranicznego projektu w programie Erasmus+. W Dreźnie uczniowie rozpoczną kurs obsługi programu AutoCAD w placówce szkoleniowej WBS TRAINING AG. Zajęcia będą prowadzone w języku angielskim i będą dotyczyć projektowania 2D i 3D.

H

Organizator kursu – WBS TRAINNIG AG – jest jedną z najważniejszych niezależnych firm oferujących usługi w zakresie szkoleń zawodowych w Niemczech. Zatrudnia ponad 600 pracowników i posiada ponad 100 oddziałów w całym kraju. WBS posiada szeroką i aktywną sieć kooperantów – współpracuje z około 1400 niezależnymi trenerami i z wieloma firmami, które są ważnymi partnerami dla organizacji staży przez WBS dla osób uczących się. Z tego względu firma jest w stanie zapewnić kursy i staże zawodowe na wysokim poziomie w wielu zawodach.

Również dwóch nauczycieli zawodu z „Mechanika” spędzi część ferii podnosząc swoje kwalifikacje korzystając z możliwości, jakie daje uczestnictwo szkoły w programie Erasmus+. Będą oni uczestniczyć w job-shadowing w szkole partnerskiej w Weilheim. Celem tych działań będzie poszerzenie kompetencji zawodowych i językowych nauczycieli poprzez obserwację pracy niemieckiej szkoły Staatliche Berufsschule Weilheim i. OB (PN-WM). Jest to federalna szkoła zawodowa w południowej Bawarii. Edukacja odbywa się w systemie dualnym, co powoduje, że oferuje kształcenie zawodowe dla wielu zawodów.

I

Po drodze przewidziane jest zwiedzanie Pragi, Drezna oraz wizyta w fabryce koncernu Volkswagen AG w Dreźnie„Gläserne Manufaktur”. Podczas weekendu uczniowie będą mieć okazję poznać stolicę Niemiec oraz spędzić trochę czasu w największym parku wodnym Tropical Island. Najważniejsze, aby się udało połączyć przyjemne z pożytecznym.

Artykuł sponsorowany

18-01-2017

Udostępnij ten artykuł znajomym:

Udostępnij


Napisz komentarz przez Facebook