REKLAMA
REKLAMA

GMINA ZAGÓRZ: Uderzył w inny pojazd i chciał uciec. Zatrzymali go ratownicy medyczni i SOK-iści

POWIAT SANOCKI / PODKARPACIE. Mężczyzna, który spowodował wypadek drogowy chciał uciec z miejsca zdarzenia. Ucieczkę udaremniła mu załoga karetki pogotowia oraz funkcjonariusze Straży Ochrony Kolei, którzy ujęli mężczyznę i przekazali policjantom.

Do zdarzenia doszło wczoraj po godz. 15.30, w Tarnawie Dolnej. Z ustaleń policjantów wynika, że kierujący samochodem marki KIA nie zachował bezpiecznej odległości i uderzył w tył fiata, którego kierująca skręcała w prawo, na prywatną posesję. Mężczyzna nie zatrzymał się na miejscu tylko odjechał. Załoga karetki pogotowia wezwana na miejsce wypadku widząc uciekiniera zajechała mu drogę, uniemożliwiając dalszą jazdę. Natomiast przypadkowo jadący tuż za karetką patrol Straży Ochrony Kolei, widząc całą sytuację również się zatrzymał i przypilnował kierującego, pozbawiając go tym samym możliwości odjechania z miejsca wypadku. W tym czasie załoga karetki mogła udzielić pomocy poszkodowanym w zdarzeniu drogowym. 35-letnia kierująca fiatem oraz 6-letnia pasażerka zostały przewiezione do szpitala w Sanoku.

Policjanci ustalili, że kierującym samochodem był 58-letni mieszkaniec powiatu sanockiego. Po zbadaniu alkomatem okazało się, że mężczyzna ma w organizmie ponad 1,8 promila alkoholu. Ponadto mężczyzna nie posiadał przy sobie prawa jazdy. Sprawca wypadku został zatrzymany w policyjnym areszcie do czasu wytrzeźwienia i złożenia zeznań.

W myśl przepisów prawa kierowca będzie teraz odpowiadał za przestępstwa kierowania samochodem w stanie nietrzeźwości oraz spowodowania wypadku drogowego. O jego karze zdecyduje sąd.

303-135113

KPP Sanok

30-06-2017

Udostępnij ten artykuł znajomym:
Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.

| Zaloguj się
Pokaż więcej komentarzy (0)