REKLAMA
REKLAMA

Ukraińcy chcieli wywieźć pojazdy z Polski jako odpady. Kradziona ciężarówka na granicy (ZDJĘCIA)

REGION / PODKARPACIE. W miniony weekend funkcjonariusze Bieszczadzkiego Oddziału Straży Granicznej zabezpieczyli cztery pojazdy o wartości 185 tys. zł . Dwa z nich zostały skradzione, a dwa pozostałe próbowano wywieźć z terytorium Unii Europejskiej jako odpad.

W drogowym przejściu granicznym w Medyce zabezpieczono łącznie 3 pojazdy. Samochody, jeden marki Ford Focus oraz drugi marki Nissan Leaf miały został wywiezione na Ukrainę jako odpady. Ich właściciele – obywatele Ukrainy nie mieli odpowiednich dokumentów pozwalających na transport odpadów niebezpiecznych przez granicę. Wartość Forda to 35 tys. zł , natomiast Nissana 50 tys zł. Mężczyźni usłyszeli zarzut popełnienia przestępstwa transportu odpadów niebezpiecznych bez wymaganych zezwoleń, grozi im za to kara pozbawienia wolności od 6 miesięcy do 8 lat.

Również w Medyce, w sobotę 30 września zatrzymano samochód ciężarowym marki DAF o wartości 50 tys. Funkcjonariusze SG ujawnili, że w pojeździe zeszlifowano oryginalny numer VIN. Samochód próbował wywieźć za granicę 50 – letni obywatel Ukrainy. Sprawę przekazano funkcjonariuszom Policji.

Natomiast w Korczowej strażnicy graniczni udaremnili wywiezienie z terytorium Unii Europejskiej pojazdu typu cysterna oszacowanego na 50 tys. zl. Strażnicy graniczni ustalili, że cysterna została skradziona w Polsce. Pojazd próbował przewieźć przez granicę obywatel Ukrainy. Dalsze ustalenia w sprawie prowadzą funkcjonariusze Policji.

źródło: BiOSG

03-10-2017

Udostępnij ten artykuł znajomym:

Udostępnij

Napisz komentarz przez Facebook

lub zaloguj się aby dodać komentarz


Pokaż więcej komentarzy (0)