REKLAMA
REKLAMA

Ulice na Błoniach nabiorą nowego blasku (ZDJĘCIA)

SANOK / PODKARPACIE. – Jak tylko otrzymamy pismo o dofinansowaniu, ogłaszamy przetarg i gdy warunki atmosferyczne na to pozwolą ruszamy z przebudową – mówi Tadeusz Pióro, burmistrz Sanoka. A mowa o ulicach Kochanowskiego oraz Prugara-Ketlinga w Sanoku.

Miasto Sanok zakwalifikowano do dofinansowania w 2017 r. w ramach Programu rozwoju gminnej i powiatowej infrastruktury drogowej na lata 2016-2019. Wojewoda podkarpacki pod koniec grudnia opublikowała listę zadań, które będą realizowane w pierwszej kolejności.

Na 19 miejscu znalazł się projekt zakładający przebudowę ulicy Kochanowskiego oraz Prugara-Ketlinga. Przebudowa obejmie położenie nowej nawierzchni, budowę nowych chodników, w miejscach gdzie nie ma nowych traktów oraz budowę dodatkowych kilku miejsc parkingowych w ciągu ulic.

Zadanie zostało oszacowane na niewiele ponad 2 mln zł. Dofinansowanie z urzędu wojewódzkiego jest na poziomie 50%. Na drugą połowę inwestycji środki zabezpieczyło miasto.

– Nie ukrywam, że liczymy na oszczędności poprzetargowe. Zaznaczam jednak, że w ich przypadku pozostałe środki zostaną również przeznaczone na inwestycje drogowe – dodaje włodarz miasta.

Dodajmy, że pełna pula pieniędzy, w ramach wspomnianego programu, dla województwa podkarpackiego wynosi 50 mln 270 tys. zł.

red.

04-01-2017

Udostępnij ten artykuł znajomym:Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.

Pokaż więcej komentarzy (0)