REKLAMA
REKLAMA

Unihokeiści Wilków z wizytą u burmistrza. „Gramy dla Sanoka. Chcemy poprawić wynik z debiutanckiego sezonu” (ZDJĘCIA)

SANOK / PODKARPACIE. Na zaproszenie gospodarza Sanoka, w Sali Herbowej Urzędu Miasta doszło do spotkania unihokeistów Esanok.pl Wilków z burmistrzem Tadeuszem Pióro. Wilki mają za sobą udany, debiutancki sezon w Salming Ekstralidze Mężczyzn, w której zajęli ostatecznie 7. miejsce.

Sezon 2016/2017 był historycznym dla Sanoka. Po raz pierwszy reprezentacja miasta uczestniczyła w rozgrywkach najwyższej klasy rozgrywkowej – Salming Ekstraligi Mężczyzn. W debiucie zespół Esanok.pl Wilki zajął 7. miejsce w stawce 15 ekip z całej Polski.

Już na etapie rozgrywek grupowych, sanoczanom przyszło mierzyć się z późniejszym mistrzem Polski – MUKS Zielonką. Tutaj trudno było o zwycięstwa, choć w pojedynku inauguracyjnym triumfator rozgrywek wygrał 6:4, a Wilki zebrały pochlebne opinie o swojej grze. Później były potyczki z Olimpią Łochów (trzy zwycięstwa, jedna porażka) i Nową Łódź (komplet czterech wygranych). Dało to sanoczanom awans do play-offów z 2. pozycji w grupie. W kolejnym etapie Wilki wygrały dwa mecze z TLU Toruń i awansowały do najlepszej ósemki. W walce o półfinał Sanok przegrał z Babimostem kolejno 5:8 (u siebie) i 5:6 (na wyjeździe). I to chyba właśnie tych spotkań sanoczanie będą żałować najbardziej, bo wydaje się, że przy optymalnej formie „watahy”, rywal był do „ugryzienia”. Następnie przyszła trudna rywalizacja z mistrzem Polski juniorów Wiatrem Ludźmierz, ostatecznie przegrana 0:2 w meczach. Na koniec Wilki zagrały o 7. miejsce z Killersami Kraków. Zwycięstwo 5:3 zakończyło sezon.

Wilki rywalizowały również na lokalnym podwórku w cieszącej się dużą popularnością Sanockiej Lidze Unihokeja. Drużyna zdobyła tytuł mistrzowski drugi raz z rzędu.

Niewątpliwym sukcesem klubu powstałego zaledwie rok temu są powołania dla jego zawodników na zgrupowania reprezentacji Polski. Jakub Sujkowski trafił do ścisłego grona najlepszych w Polsce unihokeistów i ma spore szanse na założenie koszulki z orłem na piersi podczas zbliżających się eliminacji do mistrzostw świata, które odbędą się w Czechach.

Dobrą postawę unihokeistów zauważył burmistrz Tadeusz Pióro, który zaprosił zawodników do Sali Herbowej.

Gratuluję Wam sukcesów odniesionych w pierwszym sezonie. Śledziłem Wasze poczynania, na bieżąco analizowałem wyniki. Wierze, że za rok będzie jeszcze lepiej. Dziękuję za promowanie miasta na unihokejowych arenach w całej Polsce – zaznaczył burmistrz Tadeusz Pióro.

Zrobimy wszystko, aby w kolejnym sezonie podnieść poziom sportowy naszej drużyny. Chcemy być jeszcze mocniejszym zespołem i walczyć o wyższe cele niż te osiągnięte w debiucie. Gramy dla Sanoka! – deklarowali zawodnicy Wilków.

Z rąk kapitana Wilków burmistrz otrzymał pamiątkowy puchar dla „Przyjaciela Sanockiego Unihokeja”.

02-06-2017

Udostępnij ten artykuł znajomym:

Udostępnij


Napisz komentarz przez Facebook


lub zaloguj się aby dodać komentarz


Pokaż więcej komentarzy (0)