REKLAMA
REKLAMA

Unihokeiści Wilków z wizytą u burmistrza. „Gramy dla Sanoka. Chcemy poprawić wynik z debiutanckiego sezonu” (ZDJĘCIA)

SANOK / PODKARPACIE. Na zaproszenie gospodarza Sanoka, w Sali Herbowej Urzędu Miasta doszło do spotkania unihokeistów Esanok.pl Wilków z burmistrzem Tadeuszem Pióro. Wilki mają za sobą udany, debiutancki sezon w Salming Ekstralidze Mężczyzn, w której zajęli ostatecznie 7. miejsce.

Sezon 2016/2017 był historycznym dla Sanoka. Po raz pierwszy reprezentacja miasta uczestniczyła w rozgrywkach najwyższej klasy rozgrywkowej – Salming Ekstraligi Mężczyzn. W debiucie zespół Esanok.pl Wilki zajął 7. miejsce w stawce 15 ekip z całej Polski.

Już na etapie rozgrywek grupowych, sanoczanom przyszło mierzyć się z późniejszym mistrzem Polski – MUKS Zielonką. Tutaj trudno było o zwycięstwa, choć w pojedynku inauguracyjnym triumfator rozgrywek wygrał 6:4, a Wilki zebrały pochlebne opinie o swojej grze. Później były potyczki z Olimpią Łochów (trzy zwycięstwa, jedna porażka) i Nową Łódź (komplet czterech wygranych). Dało to sanoczanom awans do play-offów z 2. pozycji w grupie. W kolejnym etapie Wilki wygrały dwa mecze z TLU Toruń i awansowały do najlepszej ósemki. W walce o półfinał Sanok przegrał z Babimostem kolejno 5:8 (u siebie) i 5:6 (na wyjeździe). I to chyba właśnie tych spotkań sanoczanie będą żałować najbardziej, bo wydaje się, że przy optymalnej formie „watahy”, rywal był do „ugryzienia”. Następnie przyszła trudna rywalizacja z mistrzem Polski juniorów Wiatrem Ludźmierz, ostatecznie przegrana 0:2 w meczach. Na koniec Wilki zagrały o 7. miejsce z Killersami Kraków. Zwycięstwo 5:3 zakończyło sezon.

Wilki rywalizowały również na lokalnym podwórku w cieszącej się dużą popularnością Sanockiej Lidze Unihokeja. Drużyna zdobyła tytuł mistrzowski drugi raz z rzędu.

Niewątpliwym sukcesem klubu powstałego zaledwie rok temu są powołania dla jego zawodników na zgrupowania reprezentacji Polski. Jakub Sujkowski trafił do ścisłego grona najlepszych w Polsce unihokeistów i ma spore szanse na założenie koszulki z orłem na piersi podczas zbliżających się eliminacji do mistrzostw świata, które odbędą się w Czechach.

Dobrą postawę unihokeistów zauważył burmistrz Tadeusz Pióro, który zaprosił zawodników do Sali Herbowej.

Gratuluję Wam sukcesów odniesionych w pierwszym sezonie. Śledziłem Wasze poczynania, na bieżąco analizowałem wyniki. Wierze, że za rok będzie jeszcze lepiej. Dziękuję za promowanie miasta na unihokejowych arenach w całej Polsce – zaznaczył burmistrz Tadeusz Pióro.

Zrobimy wszystko, aby w kolejnym sezonie podnieść poziom sportowy naszej drużyny. Chcemy być jeszcze mocniejszym zespołem i walczyć o wyższe cele niż te osiągnięte w debiucie. Gramy dla Sanoka! – deklarowali zawodnicy Wilków.

Z rąk kapitana Wilków burmistrz otrzymał pamiątkowy puchar dla „Przyjaciela Sanockiego Unihokeja”.

02-06-2017

Udostępnij ten artykuł znajomym:Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.

Pokaż więcej komentarzy (0)