REKLAMA
REKLAMA

UWAGA: Wieje silny wiatr. Zerwane dachy, powalone drzewa na liniach energetycznych i jezdni (ZDJĘCIA, FILM)

SANOK, REGION / PODKARPACIE. Strażacy z powiatu sanockiego i krośnieńskiego kilkanaście razy interweniowali już w związku z silnym wiatrem. Powalone drzewa, przewrócone samochody i utrudnienia na drogach. Dyżurni cały czas odbierają kolejne zgłoszenia.

W powiecie sanockim obecnie interwencje trwają w jedenastu miejscach. Pracują zarówno strażacy z sanockiej komendy jak i ochotnicy z poszczególnych miejscowości.

W  Odrzechowej silny wiatr zerwał dach na remizie strażackiej. Z kolei w Zagórzu, Niebieszczanach i w Sanoku na Kościuszki reperowano uszkodzone dachy.

W Sanoku na Sadowej silny wiatr powalił drzewo na samochód. W Sanoczku na linię energetyczną. Ponadto strażacy oczyszczają jezdnię z konarów i połamanych pni na trasie Sanok-Tyrawa Wołoska. Interweniowano już w Markowcach, Czaszynie, Morochowie i Strachocinie.

www

Silny wiatr powalił drzewo na ulicy Krzywej. Na szczęście nikt nie ucierpiał

Cały czas napływają do nas nowe zgłoszenia – informuje dyżurny KP PSP w Sanoku.

W sąsiednim powiecie krośnieńskim nie jest lepiej. Strażacy interweniowali ponad dwadzieścia razy w ciągu 2 godzin.

Trudności pojawiły się na DK28 w Rymanowie, gdzie wiatr przewrócił ciężarówkę, która zablokowała ruch. Utrudniony przejazd był też na trasie przez Targowiska i Widacz w związku z drzewami powalonymi na jezdni. Podobnie było z przejazdem przez Pustki. Tam kierowcy omijali DK28, jednak wszystkie objazdy były mocno zablokowane.

Zgłoszono także kilka uszkodzeń dachów, między innymi we Wrocance na remizie. Ponadto pojawiają się kłopoty związane z trakcją elektryczną.

 

foto: red./krosno112.pl

28-02-2017

Udostępnij ten artykuł znajomym:

Udostępnij


Napisz komentarz przez Facebook


lub zaloguj się aby dodać komentarz


Pokaż więcej komentarzy (0)