REKLAMA
REKLAMA

„Uwierz Polsko”. Już dziś koncert promujący płytę! (FILM)

„Uwierz Polsko”. Już dziś koncert promujący płytę! (FILM)

SANOK / PODKARPACIE. Promocja płyty Uwierz Polsko oraz opowieści muzycznej o rodzinie Ulmów. Patriotyzm w muzyce zaklęty to motto przewodnie i zarazem tytuł projektu dofinansowanego w ramach programu Patriotyzm Jutra ze środków Muzeum Historii Polski.

Koncepcja projektu oparta jest na „muzycznym” podejściu do takich wartości jak patriotyzm, umiłowanie ojczyzny, przedstawienie bohaterów, którzy swoją krew przelali w walce o wolną i niepodległą Polskę. Muzyka była zawsze towarzyszką losów naszego kraju i narodu polskiego. Album, który powstał w ramach dofinansowania idealnie wpisuje się w cele programu Patriotyzm Jutra, jak i w jego nazwę. Polska pieśń patriotyczna to historia Polski i polskiego dziedzictwa kulturowego, to upowszechnianie polskich tradycji narodowych, to źródło wartości, wzorców postępowań.

Album zostanie dostarczony do każdej szkoły na terenie powiatu sanockiego, ma służyć upowszechnianiu polskich tradycji narodowych, wolnościowych i solidarnościowych. Ballada o Rotmistrzu Pileckim jest upamiętnieniem dziejów ojczystych i przywróceniem bohaterów w pamięci Polski i Polaków. Projekt zakłada powstanie Pieśni o Ulmach, która jest wyrazem przywracania pamięci lokalnej poprzez odkrywanie historii „małych ojczyzn” i bohaterskich czynów „niezwykłych” polskich rodzin. Muzyka ze względu na swoja łatwość przenikania do umysłu jest jednym z najlepszych przekaźników i utrwalaczy informacji. Celem jest również dostarczenie do różnego rodzaju instytucji, szkół, przedszkoli płyty z samym profesjonalnym podkładem muzycznym, który pozwoli na odtworzenie utworu i jego odśpiewanie.

Koncert promujący płytę odbędzie się już w najbliższą niedzielę (19 listopada) w Sanockim Domu Kultury. Początek o godzinie 17.00. Wstęp na to wydarzenie jest bezpłatny.

23120028_1368614506576836_7929209202332993834_o

za: Soul Sanok / fb
film: Zespół Wokalny Soul Sanok / youtube.pl

ZOBACZ RÓWNIEŻ:

Wzruszający i przepełniony patriotyzmem koncert zespołów Soul i Souliki (FILMY, ZDJĘCIA)

19-11-2017

Udostępnij ten artykuł znajomym:Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.

Pokaż więcej komentarzy (0)