REKLAMA
REKLAMA

„Uwierz Polsko”. Już dziś koncert promujący płytę! (FILM)

„Uwierz Polsko”. Już dziś koncert promujący płytę! (FILM)

SANOK / PODKARPACIE. Promocja płyty Uwierz Polsko oraz opowieści muzycznej o rodzinie Ulmów. Patriotyzm w muzyce zaklęty to motto przewodnie i zarazem tytuł projektu dofinansowanego w ramach programu Patriotyzm Jutra ze środków Muzeum Historii Polski.

Koncepcja projektu oparta jest na „muzycznym” podejściu do takich wartości jak patriotyzm, umiłowanie ojczyzny, przedstawienie bohaterów, którzy swoją krew przelali w walce o wolną i niepodległą Polskę. Muzyka była zawsze towarzyszką losów naszego kraju i narodu polskiego. Album, który powstał w ramach dofinansowania idealnie wpisuje się w cele programu Patriotyzm Jutra, jak i w jego nazwę. Polska pieśń patriotyczna to historia Polski i polskiego dziedzictwa kulturowego, to upowszechnianie polskich tradycji narodowych, to źródło wartości, wzorców postępowań.

Album zostanie dostarczony do każdej szkoły na terenie powiatu sanockiego, ma służyć upowszechnianiu polskich tradycji narodowych, wolnościowych i solidarnościowych. Ballada o Rotmistrzu Pileckim jest upamiętnieniem dziejów ojczystych i przywróceniem bohaterów w pamięci Polski i Polaków. Projekt zakłada powstanie Pieśni o Ulmach, która jest wyrazem przywracania pamięci lokalnej poprzez odkrywanie historii „małych ojczyzn” i bohaterskich czynów „niezwykłych” polskich rodzin. Muzyka ze względu na swoja łatwość przenikania do umysłu jest jednym z najlepszych przekaźników i utrwalaczy informacji. Celem jest również dostarczenie do różnego rodzaju instytucji, szkół, przedszkoli płyty z samym profesjonalnym podkładem muzycznym, który pozwoli na odtworzenie utworu i jego odśpiewanie.

Koncert promujący płytę odbędzie się już w najbliższą niedzielę (19 listopada) w Sanockim Domu Kultury. Początek o godzinie 17.00. Wstęp na to wydarzenie jest bezpłatny.

23120028_1368614506576836_7929209202332993834_o

za: Soul Sanok / fb
film: Zespół Wokalny Soul Sanok / youtube.pl

ZOBACZ RÓWNIEŻ:

Wzruszający i przepełniony patriotyzmem koncert zespołów Soul i Souliki (FILMY, ZDJĘCIA)

19-11-2017

Udostępnij ten artykuł znajomym:

Udostępnij


Napisz komentarz przez Facebook


lub zaloguj się aby dodać komentarz


Pokaż więcej komentarzy (0)