REKLAMA
REKLAMA

W 2016 roku marszałek wsparł Straż Graniczną na Podkarpaciu kwotą 230 tysięcy złotych (ZDJĘCIA)

REGION / PODKARPACIE. Już od sześciu lat, w oparciu o podpisane umowy, Samorząd Województwa Podkarpackiego partycypuje w dotacjach na rzecz funduszu wsparcia Bieszczadzkiego Oddziału Straży Granicznej. W 2016 roku Straż Graniczna na Podkarpaciu otrzymała od Samorządu Województwa kwotę 230 tysięcy złotych.

Dotacja ta została w całości przeznaczona na zakup sprzętu i wyposażenia służącego ochronie podkarpackiej granicy państwowej.

Zakupiono między innymi pięć motocykli Kawasaki, głębosz – tj. maszynę która będzie wykorzystywana do oczyszczania pasa drogi granicznej, kilka 2 quadów oraz lawetę z wyciągarką przystosowaną zarówno do holowania pojazdów jak i do transportowania na platformie załadunkowej.

marszałek dotacje

Ponadto, pieniądze wykorzystano także na zakup sprzętu łączności, informatyki i techniki specjalnej. Rok wcześnie samorządowcy wsparli Bieszczadzki Oddział SG kwotą 200 tys. zł.

Yamaha Grizzly

Yamaha Grizzly

laweta mercedes

laweta mercedes

 

10-01-2017

Udostępnij ten artykuł znajomym:Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.

Pokaż więcej komentarzy (0)