REKLAMA
REKLAMA

W 2016 roku marszałek wsparł Straż Graniczną na Podkarpaciu kwotą 230 tysięcy złotych (ZDJĘCIA)

REGION / PODKARPACIE. Już od sześciu lat, w oparciu o podpisane umowy, Samorząd Województwa Podkarpackiego partycypuje w dotacjach na rzecz funduszu wsparcia Bieszczadzkiego Oddziału Straży Granicznej. W 2016 roku Straż Graniczna na Podkarpaciu otrzymała od Samorządu Województwa kwotę 230 tysięcy złotych.

Dotacja ta została w całości przeznaczona na zakup sprzętu i wyposażenia służącego ochronie podkarpackiej granicy państwowej.

Zakupiono między innymi pięć motocykli Kawasaki, głębosz – tj. maszynę która będzie wykorzystywana do oczyszczania pasa drogi granicznej, kilka 2 quadów oraz lawetę z wyciągarką przystosowaną zarówno do holowania pojazdów jak i do transportowania na platformie załadunkowej.

marszałek dotacje

Ponadto, pieniądze wykorzystano także na zakup sprzętu łączności, informatyki i techniki specjalnej. Rok wcześnie samorządowcy wsparli Bieszczadzki Oddział SG kwotą 200 tys. zł.

Yamaha Grizzly

Yamaha Grizzly

laweta mercedes

laweta mercedes

 

10-01-2017

Udostępnij ten artykuł znajomym:
Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.

| Zaloguj się
Pokaż więcej komentarzy (0)