REKLAMA
REKLAMA

W dniu Wszystkich Świętych kwestowali na renowację nagrobka księdza Bronisława Stasickiego

SANOK / PODKARPACIE. Dziewiąty raz Towarzystwo Opieki nad Starymi Cmentarzami we Wszystkich Świętych oraz w dni poprzedzające uroczystości, kwestowało na zabytkowe nagrobki. W tym roku z pieniędzy jakie udało się zebrać zostanie odnowiony pomnik księdza Bronisława Stasickiego.

W wyniku tegorocznej kwesty na Cmentarzu Centralnym zebrano 3360 zł i 16 gr. Wszystkim Ofiarodawcom serdecznie dziękujemy. Chcemy też podziękować harcerzom z sanockiego Hufca za pomoc w kwestowaniu – informuje Zarząd Stowarzyszenia Opieki nad Starymi Cmentarzami.

Tym razem pieniądze zostaną przeznaczone na renowację grobowca ks. Stanisława Stasickiego, dziekana i proboszcza parafii Przemienienia Pańskiego w Sanoku. Funkcję tę pełnił az do smierci w 1908 roku.

To już dziewiąta edycja kwesty. Pieniądze „ratują” pomniki osób, które tworzyły historię naszego miasta i regionu. Do tej pory stowarzyszenie  wyremontowało już siedem nagrobków, między innymi Feliksa Gieli, Jana Porajewskiego, czy Amalii Celestyny Świtalskiej.

S50033831

Odnowiony pomnik Feliksa Gieli. Foto: archiwum stowarzyszenia

03-11-2017

Udostępnij ten artykuł znajomym:

Udostępnij


Napisz komentarz przez Facebook


lub zaloguj się aby dodać komentarz


Pokaż więcej komentarzy (0)