REKLAMA
REKLAMA

W wakacje pociągiem z Rzeszowa i Sanoka do Medzilaborzec

REGION / PODKARPACIE. Od 1 lipca w rozkładzie jazdy pojawią się regularne, weekendowe kursy na trasie Rzeszów-Medzilaborce. Tym samym podkarpacki urząd marszałkowski szykuje się do wznowienia połączeń przez Przełęcz Łupkowską.

Jak podaje portal rynek-kolejowy.pl trasą na Słowację pojadą dwie pary weekendowych pociągów wakacyjnych: z Rzeszowa i Sanoka.

Kilka dni temu w rozkładach jazdy słowackich linii kolejowych pojawiły się kursy z Polski. Tym samym po latach wracają regularne pociągi pasażerskie do Medzilaborzec. Tam z kolei pasażerowie będą mieli możliwość przesiadki, aby dojechać w głąb Słowacji. Kursy będą dostępne od 1 lipca do 3 września.

Jak podaje portal zarówno w soboty jak i w niedziele do słowackiej, granicznej stacji przyjedzie bezpośredni pociąg z Rzeszowa. W Medzilaborcach pojawi się o 10:24, zaś o 10:28 odjedzie stamtąd skomunikowany kurs do Humennégo.

Natomiast z powrotem z Medzilaborzec wyruszymy o 17:48, również po skomunikowaniu z pociągiem Humenné-Medzilaborce.

Co ważne w rozkładzie zawarto także krótsze połączenia, na trasie Medzilaborce-Sanok-Medzilaborce, ale one będą realizowane tylko w soboty. Ceny także mają być atrakcyjne. Mówi się wstępnie o równowartości 1 euro na trasie od granicy Polski do stacji Medzilaborce. Na terenie naszego kraju będzie obowiązywała wojewódzka taryfa podkarpacka.

1

16-02-2017

Udostępnij ten artykuł znajomym:

Udostępnij


Napisz komentarz przez Facebook


lub zaloguj się aby dodać komentarz


Pokaż więcej komentarzy (0)