REKLAMA
REKLAMA

W wakacje pociągiem z Rzeszowa i Sanoka do Medzilaborzec

REGION / PODKARPACIE. Od 1 lipca w rozkładzie jazdy pojawią się regularne, weekendowe kursy na trasie Rzeszów-Medzilaborce. Tym samym podkarpacki urząd marszałkowski szykuje się do wznowienia połączeń przez Przełęcz Łupkowską.

Jak podaje portal rynek-kolejowy.pl trasą na Słowację pojadą dwie pary weekendowych pociągów wakacyjnych: z Rzeszowa i Sanoka.

Kilka dni temu w rozkładach jazdy słowackich linii kolejowych pojawiły się kursy z Polski. Tym samym po latach wracają regularne pociągi pasażerskie do Medzilaborzec. Tam z kolei pasażerowie będą mieli możliwość przesiadki, aby dojechać w głąb Słowacji. Kursy będą dostępne od 1 lipca do 3 września.

Jak podaje portal zarówno w soboty jak i w niedziele do słowackiej, granicznej stacji przyjedzie bezpośredni pociąg z Rzeszowa. W Medzilaborcach pojawi się o 10:24, zaś o 10:28 odjedzie stamtąd skomunikowany kurs do Humennégo.

Natomiast z powrotem z Medzilaborzec wyruszymy o 17:48, również po skomunikowaniu z pociągiem Humenné-Medzilaborce.

Co ważne w rozkładzie zawarto także krótsze połączenia, na trasie Medzilaborce-Sanok-Medzilaborce, ale one będą realizowane tylko w soboty. Ceny także mają być atrakcyjne. Mówi się wstępnie o równowartości 1 euro na trasie od granicy Polski do stacji Medzilaborce. Na terenie naszego kraju będzie obowiązywała wojewódzka taryfa podkarpacka.

1

16-02-2017

Udostępnij ten artykuł znajomym:Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.

Pokaż więcej komentarzy (0)