REKLAMA
REKLAMA

Wakacje na bułgarskich plażach: Słoneczny Brzeg czy Złote Piaski?

Wybierając się do Bułgarii, musimy zdecydować się na jeden z popularnych kurortów. To od nas zależy, czy będą to Złote Piaski, czy Słoneczny Brzeg. Przedstawiamy zalety, każdego z tych miejsc!

hh

Słoneczny Brzeg

Dla kogo idealnym wyborem jest Słoneczny Brzeg? Z pewnością dla tych, którzy chcą odpocząć w najbardziej nasłonecznionym miejscu na całym wybrzeżu! Nie da się ukryć, że Słoneczny Brzeg z tego powodu wybierany jest najczęściej, dlatego też spotkamy tu turystów z całego świata. Co więcej, Słoneczny Brzeg ulokowany jest w pobliżu najstarszego miasta w Bułgarii, czyli Nessebar, w którym możemy podziwiać bułgarską architekturę, w tym oryginalne drewniane domy, czy kamienne cerkwie. Bardzo często Słoneczny Brzeg polecany jest rodzinom z dziećmi. Nic dziwnego, bo oferuje bezpieczne plaże, ale i parki wodne, w których nasze dzieci mogą się porządnie wyszaleć. Wycieczki w to miejsce możemy znaleźć na stronie www.itaka.pl.

Złote Piaski

W wielu aspektach są przeciwieństwem Słonecznego Brzegu. Tu plaże sąsiadują z pięknymi lasami, w tym z Parkiem Krajobrazowym, w którym znajdziemy wiele pięknych ścieżek spacerowych. Zdecydowanie Złote Piaski przeznaczone są dla każdego, kto chce nie tylko poopalać się na wakacjach, ale także zaznać nocnego życia i imprez do białego rana. O ile Słoneczny Brzeg to dokonały wybór dla rodzin z dziećmi, to Złote Piaski przypadną do gustu każdemu, kto lubi się zabawić. Kolejnym ich plusem jest mniejsze zatłoczenie. O ile jednym z najpopularniejszych miast w Złotym Brzegu jest Nessebar, to w Złotych Piaskach jest nim miasto Warna. Do jego licznych atrakcji należy między innymi klasztor Aładża, Muzeum Archeologiczne, w którym znajdziemy eksponaty datowane nawet na VII tysiąclecie p.n.e., czy Euxinograd — pałac, który obecnie pełni funkcję obiektu rządowego.

jjj

Wyjazd do Bułgarii to doskonały plan na wyjątkowe wakacje. Bułgaria, to nie tylko piękne i słoneczne plaże, ale także styk kultury bałkańskiej, słowiańskiej i arabskiej. Błyskawicznie rozwijające się kurorty Słoneczny Brzeg i Złote Paski kuszą turystów, na tyle skutecznie, że Bułgaria jest niezwykle częstym miejscem docelowym wakacyjnych wycieczek. Zdecydowanie warto zastanowić się nad Bułgarią, w czasie planowania kolejnych zagranicznych wycieczek.

Artykuł sponsorowany

 

03-02-2017

Udostępnij ten artykuł znajomym:

Udostępnij


Napisz komentarz przez Facebook