REKLAMA
REKLAMA

Wakacje w mieście nie muszą być nudne! „Słoneczna przygoda” ze stowarzyszeniem Heleny Kosiny (ZDJĘCIA)

SANOK / PODKARPACIE. „Słoneczna przygoda” kolejny raz pozwala dzieciom z ubogich rodzin na ciekawe i kreatywne spędzanie wakacji. Stowarzyszenie Przyjaciół Heleny Kosiny działające w Sanoku dba o to od 14 lat.

Do tej pory z wakacyjnego wypoczynku proponowanego przez członków stowarzyszenia skorzystało już niemal 1000 osób uczących się w szkołach podstawowych.

Zajęcia pod nazwą „Słoneczna przygoda” skierowane są do dzieci z ubogich rodzin, których nie stać na zapewnienie swoim pociechom wyjazdowych form spędzania przerwy letniej. Co istotne zajęcia są bezpłatne.

Uczestnicy podzieleni są na dwa turnusy. Pierwszy zakończył się 14 lipca, natomiast drugi potrwa do 28 lipca. Podczas zajęć organizowane są konkursy z nagrodami, zabawy różnego rodzaju oraz krótkie wycieczki. Wystarczy tu wspomnieć chociażby edukacyjną salę „Ognik” w komendzie Powiatowej Straży Pożarnej w Sanoku.

Dzieci mają zorganizowany czas między 9.00 a 16.00. W dużej mierze mogą uczestniczyć w zajęciach dzięki sponsorom, którym należy się olbrzymie podziękowanie.

Stowarzyszenie Przyjaciół Heleny Kosiny  jest organizacją niezależną, religijną, wychowawczą i dobroczynną. Opiekę duchową nad nim ze strony władz kościelnych, sprawuje gwardian klasztoru OO.Franciszkanów w Sanoku.

Patronką stowarzyszenia jest zmarła w 2000 roku, w wieku 100 lat, nauczycielka i wychowawczyni sanockiej młodzieży – profesor Helena Kosina. Była sanoczanką, pedagogiem, harcerką, a nade wszystko przyjacielem młodzieży i dzieci, a także człowieka wielkiej wiary.

Misją stowarzyszenia jest pokazywanie młodemu pokoleniu, że mają szansę własnego rozwoju poprzez spokojne pokonywanie trudności życiowych.

foto: materiały nadesłane

20-07-2017

Udostępnij ten artykuł znajomym:
Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.

| Zaloguj się
Pokaż więcej komentarzy (0)