REKLAMA
REKLAMA

Wizyta przedstawicieli Konsulatu USA w Bieszczadzkim Oddziale Straży Granicznej (ZDJĘCIA)

BIESZCZADY / PODKARPACIE. 21 listopada w Bieszczadzkim Oddziale Straży Granicznej z wizytą przebywali przedstawiciele Konsulatu USA w Krakowie wraz Konsulem Generalnym Waltherem Braunohlerem.

Celem wizyty było zapoznanie ze specyfiką ochrony granicy zewnętrznej UE, a także z sytuacją migracyjną na Podkarpaciu oraz z procedurami ochrony praw człowieka.

W Komendzie Oddziału, gości przywitał Komendant Bieszczadzkiego Oddziału Straży Granicznej płk SG Robert Rogoz, a następnie przedstawił efekty działań służbowych funkcjonariuszy. Goście spotkali się również z Pełnomocnikiem Komendanta BiOSG ds. Ochrony Praw Człowieka mjr SG Ewą Dudą, która omówiła aktualne działania w BiOSG w zakresie propagowania praw człowieka i dbania o przestrzeganie standardów ich ochrony. Następnie delegacja udała się do Strzeżonego Ośrodka dla Cudzoziemców w Przemyślu, gdzie Naczelnik przedstawił zasady funkcjonowania ośrodka.

Kolejnym punktem była wizyta w Placówce Straży Granicznej w Korczowej, gdzie Komendant zaprezentował technologię i infrastrukturę dotyczącą odprawy granicznej podróżnych.

ŹRÓDŁO: BiOSG

22-11-2017

Udostępnij ten artykuł znajomym:
Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.

| Zaloguj się
Pokaż więcej komentarzy (0)