REKLAMA
REKLAMA

Wizyta przedstawicieli Konsulatu USA w Bieszczadzkim Oddziale Straży Granicznej (ZDJĘCIA)

BIESZCZADY / PODKARPACIE. 21 listopada w Bieszczadzkim Oddziale Straży Granicznej z wizytą przebywali przedstawiciele Konsulatu USA w Krakowie wraz Konsulem Generalnym Waltherem Braunohlerem.

Celem wizyty było zapoznanie ze specyfiką ochrony granicy zewnętrznej UE, a także z sytuacją migracyjną na Podkarpaciu oraz z procedurami ochrony praw człowieka.

W Komendzie Oddziału, gości przywitał Komendant Bieszczadzkiego Oddziału Straży Granicznej płk SG Robert Rogoz, a następnie przedstawił efekty działań służbowych funkcjonariuszy. Goście spotkali się również z Pełnomocnikiem Komendanta BiOSG ds. Ochrony Praw Człowieka mjr SG Ewą Dudą, która omówiła aktualne działania w BiOSG w zakresie propagowania praw człowieka i dbania o przestrzeganie standardów ich ochrony. Następnie delegacja udała się do Strzeżonego Ośrodka dla Cudzoziemców w Przemyślu, gdzie Naczelnik przedstawił zasady funkcjonowania ośrodka.

Kolejnym punktem była wizyta w Placówce Straży Granicznej w Korczowej, gdzie Komendant zaprezentował technologię i infrastrukturę dotyczącą odprawy granicznej podróżnych.

ŹRÓDŁO: BiOSG

22-11-2017

Udostępnij ten artykuł znajomym:Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.

Pokaż więcej komentarzy (0)