REKLAMA
REKLAMA

WOJEWODA PODKARPACKI: Utworzenie Bieszczadzkiego Pogotowia Ratunkowego jest zasadne

SANOK/ PODKARPACIE. Wojewoda podkarpacki wydała pozytywną opinię w sprawie utworzenia Bieszczadzkiego Pogotowia Ratunkowego SP ZOZ w Sanoku. Projekt uchwały w tej sprawie trafi na najbliższą sesję Rady Powiatu Sanockiego.


Wojewoda podkarpacki zauważyła w opinii, że „…zapewnienie sprawnego realizowania zadań systemu: Państwowe Ratownictwo Medyczne przez podmiot leczniczy, w szczególności w zakresie udzielania świadczeń przez zespoły ratownictwa medycznego oraz obsługi zgłoszeń przez dyspozytorów medycznych, wymagają ukierunkowania działalności dysponenta na opisywany rodzaj działalności , co wydaje się niemożliwe w przypadku, gdy w jego strukturze działa jeszcze szpital, przychodnia, ośrodek zdrowia i liczne zakłady udzielające świadczeń zdrowotnych w innych rodzajach – napisała w pozytywnej opinii Ewa Leniart.

Według wojewody podkarpackiego utworzenie Bieszczadzkiego Pogotowia Ratunkowego SP ZOZ w Sanoku pozwoli zwiększyć efektywność finansowania zadań realizowanych przez zespoły ratownictwa medycznego, ponieważ środki pochodzące z NFZ będą mogły być przeznaczone bezpośrednio na pokrycie kosztów ich funkcjonowania.

Podczas najbliższej sesji Rada Powiatu Sanockiego, która odbędzie się w połowie przyszłego tygodnia, radni otrzymają projekt uchwały wraz ze statutem.

karetka-2

25-03-2017

Udostępnij ten artykuł znajomym:Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.

Pokaż więcej komentarzy (0)