REKLAMA
REKLAMA

Wojskowa Komenda Uzupełnień w Sanoku ma nowego komendanta. Żołnierz służył w Afganistanie (ZDJĘCIA)

SANOK / PODKARPACIE. Dzisiaj w Sali Herbowej sanockiego magistratu ppłk Dariusz Brzeżawski został mianowany dziesiątym w historii komendantem Wojskowej Komendy Uzupełnień w Sanoku. W uroczystościach przekazania obowiązków wzięli udział przedstawiciele służb mundurowych, samorządowcy oraz zaproszeni goście.

wku stopa

płk dr inż. Mariusz Stopa, szef Wojewódzkiego Sztabu Wojskowego w Rzeszowie

To historyczna chwila, historyczne miejsce i historyczne wydarzenie. Mam przyjemność przedstawić dziesiątego w historii WKU w Sanoku wojskowego komendanta uzupełnień. Jestem przekonany, że jest to strzał w dziesiątkę – mówi  płk dr inż. Mariusz Stopa, szef Wojewódzkiego Sztabu Wojskowego w Rzeszowie. – Sanok zawsze stał wojskiem. Stąd z Bieszczad zawsze wywodzili się bardzo dobrzy żołnierze – dodaje.

Ppłk Dariusz Brzeżawski  pochodzi z Ziemi Sanockiej. W 1991 roku opuścił rodzinne strony i rozpoczął studia wojskowe na Wojskowej Akademii Technicznej w Warszawie, gdzie pięć lat później uzyskał stopień magistra, inżyniera na wydziale mechanicznym w specjalności pojazdy mechaniczne. Następnie rozpoczął pracę jako szef techniki w 21. Rejonowych Warsztatach Technicznych w Rzeszowie. Służył także we Wrocławiu w warsztatach technicznych, również jako technik, tam nabył dużego doświadczenia w zakresie obrony terytorialnej. Następnie przez kilka lat służył w 3. Brygadzie Obrony Terytorialnej w Zamościu. Kilkakrotnie był w Afganistanie.

Jest żonaty i ma troje dzieci.

brzeżawski

ppłk Dariusz Brzeżawski , Wojskowy Komendant Uzupełnień w Sanoku

Dziękuję za zaufanie. Mam świadomość ciążącej na mnie odpowiedzialności i obowiązku, jaką jest powołanie sanockiego batalionu obrony terytorialnej. Zwracam się także do samorządowców z prośbą o wsparcie naszej pracy, bez waszej pomocy będzie nam trudno zrealizować to przedsięwzięcie – podkreśla nowo mianowany komendant WKU.

W uroczystościach uczestniczył także poseł na Sejm RP Piotr Uruski.

Uruski-Piotr1

Piotr Uruski, poseł na Sejm RP

Bardzo cieszymy się, że wojsko wraca do Sanoka w formie jednostki obrony terytorialnej. To nobilitacja dla miasta, dla regionu, dla Ziemi Sanockiej – podsumował.

05-06-2017

Udostępnij ten artykuł znajomym:Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.

Pokaż więcej komentarzy (0)