REKLAMA
REKLAMA

„Wszyscy ludzie zostali powołani do świętości”. Orszak ze świętymi w Sanoku (ZDJĘCIA)

SANOK / PODKARPACIE. W niedzielę 29 października w przededniu Uroczystości Wszystkich Świętych nasze miasto przeżywało „Drugi Orszak ze świętymi”. Wydarzenie to stało się okazją do odkrycia na nowo świętych związanych z naszą „Małą Ojczyzną”, jak również wielu innych wybitnych świętych Kościoła.

Mszy Św. przewodniczył oraz kazanie wygłosił ks. prał. Andrzej Skiba. Eucharystia rozpoczęła się uroczystym wniesieniem 34. relikwii świętych i błogosławionych. Relikwiarze procesyjnie do świątyni wnosiły osoby, które poprzez odpowiedni ubiór i charakteryzację, wyglądem przypominały niesionego w znaku relikwii świętego.

Clipboard01

W  wygłoszonym kazaniu, ks. Andrzej Skiba zauważył, że wszyscy ludzie zostali powołani do świętości. Każdy człowiek musi jednak tą prawdę mocno usłyszeć w swoim życiu. Święci i błogosławieni w sposób szczególny to wezwanie ewangeliczne słyszeli w swoim życiu. Dzięki temu stali się naszymi przewodnikami w życiu i to właśnie za nimi mamy iść w pielgrzymce wiary.

Na czele tego orszaku świętych idzie Najświętsza Maryja Panna. Dalej idą aniołowie, posłańcy Boży zwiastujący ludziom wielkie rzeczy. W korowodzie świętych idą wielcy patriarchowie, prorocy i apostołowie. Wśród świętych z którymi powinniśmy wędrować przez życie są także wyznawcy, męczennicy, biskupi i kapłani a także świeccy.Wszyscy święci pokazują nam jak być uczniem Chrystusa. Dobry uczeń to taki, który słucha i stara się wypełniać jak najlepiej swoje zobowiązania. Kaznodzieja zwrócił na koniec uwagę, że święci po prostu pokazują nam jak pogłębiać więź z Chrystusem aby osiągnąć zbawienie

Po Mszy Świętej sprawowanej w kościele Najświętszego Serca Pana Jezusa odbyła się modlitwa różańcowa, którą animowało pięć sanockich parafii przy pięciu ołtarzach w Kościele gdyż pogoda nie pozwoliła aby odbył się orszak.

materiały nadesłane
foto: Parafia NSPJ w Sanoku / Posada

30-10-2017

Udostępnij ten artykuł znajomym:

Udostępnij


Napisz komentarz przez Facebook