REKLAMA
REKLAMA

Wychowanek SKŁ Górnik Sanok – Piotr Michalski, pojedzie na Igrzyska Olimpijskie w Pjongczang 2018

SANOK / PODKARPACIE. Świetnym występem w Pucharze Świata w Salt Lake City, panczenista reprezentujący Sanocki Klub Łyżwiarski Górnik Sanok – Piotr Michalski, zapewnił sobie udział w Igrzyskach Olimpijskich w Pjongczang. Sanoczanin wystartuje w rywalizacji na dystansach 500 i 1000 m. Będzie to jego debiutancki występ na igrzyskach. 

Podczas zawodów Pucharu Świata w Salt Lake City Piotr Michalski uzyskał na dystansie 500 m świetny czas 34,48. Był to jego rekord życiowy i wynik tylko o 0,06 sekundy gorszy od rekordu kraju. Osiągnięty rezultat dał Michalskiemu zwycięstwo w grupie B i przepustkę na najważniejszą imprezę tego sezonu, czyli Zimowe Igrzyska Olimpijskie w Pjongczang.

bezNazwy5

Niezły czas nasz panczenista uzyskał także na dystansie 1000 m. Wynik 1.09.02 dał mu 12 miejsce w grupie B i wystarczyło to by mógł w Korei wystartować także na tym dystansie.

Piotr Michalski reprezentuje SKŁ Górnik Sanok. Pierwsze kroki na lodzie stawiał pod okiem trenera Marka Drwięgi, o którym często wspomina i któremu jest bardzo wdzięczny. Michalski będzie czwartym sanoczaninem, który weźmie udział w Igrzyskach Olimpijskich, wcześniej ta sztuka udała się Katarzynie Bachledzie-Curuś (łyżwiarstwo szybkie – czterokrotnie), Marcinowi Karczyńskiemu (kolarstwo górskie) i Maciejowi Biedze (łyżwiarstwo szybkie).

materiały nadesłane

14-12-2017

Udostępnij ten artykuł znajomym:Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.

Pokaż więcej komentarzy (0)