REKLAMA
REKLAMA

Wychowanek SKŁ Górnik Sanok – Piotr Michalski, pojedzie na Igrzyska Olimpijskie w Pjongczang 2018

SANOK / PODKARPACIE. Świetnym występem w Pucharze Świata w Salt Lake City, panczenista reprezentujący Sanocki Klub Łyżwiarski Górnik Sanok – Piotr Michalski, zapewnił sobie udział w Igrzyskach Olimpijskich w Pjongczang. Sanoczanin wystartuje w rywalizacji na dystansach 500 i 1000 m. Będzie to jego debiutancki występ na igrzyskach. 

Podczas zawodów Pucharu Świata w Salt Lake City Piotr Michalski uzyskał na dystansie 500 m świetny czas 34,48. Był to jego rekord życiowy i wynik tylko o 0,06 sekundy gorszy od rekordu kraju. Osiągnięty rezultat dał Michalskiemu zwycięstwo w grupie B i przepustkę na najważniejszą imprezę tego sezonu, czyli Zimowe Igrzyska Olimpijskie w Pjongczang.

bezNazwy5

Niezły czas nasz panczenista uzyskał także na dystansie 1000 m. Wynik 1.09.02 dał mu 12 miejsce w grupie B i wystarczyło to by mógł w Korei wystartować także na tym dystansie.

Piotr Michalski reprezentuje SKŁ Górnik Sanok. Pierwsze kroki na lodzie stawiał pod okiem trenera Marka Drwięgi, o którym często wspomina i któremu jest bardzo wdzięczny. Michalski będzie czwartym sanoczaninem, który weźmie udział w Igrzyskach Olimpijskich, wcześniej ta sztuka udała się Katarzynie Bachledzie-Curuś (łyżwiarstwo szybkie – czterokrotnie), Marcinowi Karczyńskiemu (kolarstwo górskie) i Maciejowi Biedze (łyżwiarstwo szybkie).

materiały nadesłane

14-12-2017

Udostępnij ten artykuł znajomym:Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.

| Zaloguj się
Pokaż więcej komentarzy (0)