REKLAMA
REKLAMA

Wygrali obóz edukacyjny. „Dla naszej małej szkoły to niewątpliwy sukces” (ZDJĘCIA)

Młodzież z Gimnazjum w Trepczy przebywa na tygodniowym obozie edukacyjnym w Tarnowie. Jest to nagroda za zdobycie II miejsca w ogólnopolskim konkursie „Jesteśmy Cyfrowobezpieczni” organizowanym przez Fundację Miasta w Internecie, a finansowanym przez MEN.

Konkurs polegał na zrealizowaniu 10 zadań opisanych w regulaminie, np.: przeszkolenie rady pedagogicznej oraz pedagogizacji rodziców, wprowadzeniu w szkole zasad bezpiecznego korzystania z Internetu. Dwa zadania miały charakter otwarty, zakładały zorganizowanie w szkole oraz w środowisku lokalnym wydarzeń promujących bezpieczeństwo w sieci. Tutaj społeczność Zespołu Szkól w Trepczy wykazała się dużą inwencją, kreatywnością i zaangażowaniem. Powstały plakaty, piosenka, wystawiono dwa przedstawienia teatralne – jedno w j. angielskim – zorganizowano happening, zawody sportowo-wiedzowe oraz grę terenową Cyfrowobezpieczne podchody.

Panie Ewa Rajtar i Joanna Lewicka – koordynatorki konkursu, które sprawują opiekę nad obozowiczami, zdradzają:

– Nie wszyscy wierzyli, że nam się uda. Konkurencja była duża. Największą motywacją do wytężonej pracy była główna nagroda, czyli mobilna pracownia komputerowa. Okazuje się jednak, ze nagroda za drugie miejsce jest równie atrakcyjna. 25 osób przebywa właśnie na tygodniowym obozie edukacyjnym w Tarnowie.

– Jest super. Mamy wiele różnorodnych zajęć. Bardzo podobała nam się gra miejska, dzięki której poznaliśmy Tarnów – mówi uczestniczka obozu.

– Dla nas najfajniejsze było konstruowanie i programowanie robotów. Mogliśmy nimi stoczyć bitwy z kolegami. Wszystkie wygraliśmy – cieszy się grupa Kuby, Marcina i Rafała.

Niektórzy odkryli w sobie pasję do robienia zdjęć dzięki profesjonalnemu sprzętowi i pomocy zawodowca, który prowadził zajęcia z fotografii cyfrowej. Innych zainteresowała wizyta w siedzibie radia RDN Małopolska, w czasie której zobaczyli jak wygląda przygotowanie audycji, obróbka dźwięku, newsroom.

Odbywają się również zajęcia podnoszące kwalifikacje uczniów z bezpieczeństwa cyfrowego, a popołudniami uczniowie spędzają czas w parku wodnym, na ściance wspinaczkowej lub grając w gry zespołowe na terenie hotelu.

Wczoraj młodzież przebywała w RTCNW w Mielcu, gdzie tworzyli modele rakiet, zwiedzali lotnisko i wieżę kontroli lotów.

– Dla naszej małej szkoły to niewątpliwy sukces. Dziękuję wszystkim nauczycielom i uczniom za zaangażowanie – podsumowuje dyrektor szkoły Leontyna Krowiak, która również pełniła funkcję wychowawcy obozowego.

materiały nadesłane

01-08-2017

Udostępnij ten artykuł znajomym:
Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.

| Zaloguj się
Pokaż więcej komentarzy (0)