REKLAMA
REKLAMA

Wykazali się dużą wiedzą na temat segregacji odpadów i recyklingu (ZDJĘCIA)

SANOK / PODKARPACIE. 24 listopada 2017r. w Szkole Podstawowej nr 2 w Sanoku odbył się IX Międzyszkolny Turniej Ekologiczny „Eko-Dzieciaki”.

W tym roku udział w nim wzięły dzieci z SP w Łukowem, SP w Porażu, SP w Ustrzykach Dolnych, SP w Zarszynie, oraz z SP nr8 i SP nr2 w Sanoku.

Drużyny wystąpiły w następujących składach:

·  SP Łukowe – Gabriel Furtak, Michał Szlaga, Dominik Święch, Konrad Zapolski
·  SP Poraż – Franciszek Bil, Zuzanna Kołodziej, Oskar Urban, Karol Zachar
·  SP Ustrzyki Dolne – Wojciech Duda, Julia Dziwisz, Antoni Pasławski, Nela Przybyła
·  SP Zarszyn – Lena Bielawska, Klaudia Chorążak, Milena Tomków, Maja Zimak
·  SP nr 2 – Antoni Dubis, Bartłomiej Rudy, Oliver Sobolak, Dawid Sobolak
·  SP nr 8 – Alicja Filipczak, Karol Marczak, Joanna Zagórda, Jakub Tabisz

Uczniowie zmagali się z jedenastoma zadaniami, w których musieli wykazać się znajomością ekologii. Zadania sprawdzające wiedzę jak zwykle przeplatały się z zabawami sprawnościowymi. Drużyny miały za zadanie rozwiązać krzyżówkę, rozpoznać wybrane oznaczenia ekologiczne znajdujące się na kupowanych produktach, zdecydować, które stwierdzenia są prawdą, a które z nich są fałszywe, odpowiedzieć na pytania „Quiz odkrywanki”, a następnie odgadnąć obrazek ukryty pod nakrywkami, a w zadaniu „ Drzewo smutne-drzewo wesołe” dopasować wyrażenie prawdziwe do poszczególnych sylwet drzew. Oprócz tego uczestnicy rywalizowali ze sobą w zabawach „Kto pierwszy”, „Piramida z kubków” i „Przenoszenie nakrętek na łyżce”. Układali również ekologiczne puzzle i grali w grę „Bystre oko”. Podczas wykonywania zadań wykazali się dużą wiedzą na temat segregacji odpadów i recyklingu, a przy tym bardzo dobrze się bawili.

Jury obradowało w składzie: przewodnicząca – pani dyrektor Maria Harajda, pani Małgorzata Staniszewska z SP w Ustrzykach Dolnych i pani Agnieszka Polańska z SP2.

Po wykonaniu wszystkich zadań konkursowych jury podliczyło punkty i ogłosiło wyniki.

I miejsce – SP Ustrzyki Dolne
II miejsce – SP  Zarszyn
III miejsce – SP  nr 2

Na zakończenie były nagrody i dyplomy dla poszczególnych zawodników, pamiątkowe książki i dyplomy dla szkół, a dla zwycięskiej drużyny także „ananasowy” puchar wypełniony po brzegi orzeszkami. Wszyscy uczestnicy turnieju wzięli udział w sesji foto prezentując zdobyte nagrody i dyplomy.

Konkurs opracowały i przeprowadziły: panie Mariola Brygidyn, Małgorzata Czaban, Agnieszka Polańska i Anna Żółkiewicz.

Organizatorzy zapraszają chętne szkoły z Sanoka i okolic do udziału w X- jubileuszowym Turnieju „Eko- Dzieciaki” już za rok!

Małgorzata Czaban
foto: SP Nr 2 w Sanoku

01-12-2017

Udostępnij ten artykuł znajomym:

Udostępnij


Napisz komentarz przez Facebook


lub zaloguj się aby dodać komentarz


Pokaż więcej komentarzy (0)