REKLAMA
REKLAMA

Zalegający śnieg i zaspy. Służby miejskie porządkują ulice

SANOK / PODKARPACIE. Tegoroczna zima cieszy swym urokiem. W tym czasie więcej pracy mają przede wszystkim drogowcy. Duża ilość śniegu, jakiej nie było od dobrych kilku lat stanowi nie lada wyzwanie. Odśnieżanie już nie wystarcza. Utrzymujący się tygodniami mróz spowodował, że zalegający śnieg trzeba wywozić.

W tym celu służby miejskie są maksymalnie zmobilizowane. Zdarza się, że mieszkańcy zgłaszają zastrzeżenia do jakości odśnieżania dróg, zwłaszcza do utrudniających komunikacje zasp śniegu.

Okazuje się jednak, że uwagi te w znakomitej większości nie dotyczą dróg miejskich. Faktycznie, często niezrozumiałe jest dla mieszkańców, że leżąca na terenie miasta ulica jest drogą powiatową lub krajową. Dlatego na stronie internetowej Urzędu Miasta umieszczona jest mapa zarządców dróg (stan na 2010 rok – w trakcie uaktualniania):

mapa drog

 

Podczas obecnej zimy trzeba być wyrozumiałym dla odpowiednich służb dbających o drogi, bo mają wyjątkowo trudne zadanie. Gdy jednak chcemy zasygnalizować zaistniały problem, należy zwrócić się do odpowiedniego zarządcy drogi, zwłaszcza gdy droga znajdująca się na terenie Sanoka nie leży w kompetencjach Urzędu Miasta.

Zakład Dróg Miejskich – tel. 13 46 47 855
Powiatowy Zarząd Dróg – tel. 13 464 24 47
Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad w Lesku – tel. 13 469 80 11

Wykaz dróg powiatowych na terenie Miasta Sanoka: (II Pułku Strzelców Podhalańskich, II Armii WP, 800-lecia, Białogórska, Chrobrego, Daszyńskiego, Jagiellońska, Jana Pawła II,  Konarskiego, Konopnickiej, Kościuszki, Kościelna, Mickiewicza, Okulickiego, Podgórze, Robotnicza, Reymonta, Rymanowska, Sienkiewicza, Słowackiego, Stróżowska, Traugutta, Matejki została przekazana pod Zarząd Dróg Miejskich).

Wykaz Dróg Krajowych na terenie Miasta Sanoka: (Krakowska, Rymanowska – od ronda Beksińskiego do ul. Krakowskiej, Dmowskiego, Staszica, Królowej Bony, Przemyska, Lwowska, Kolejowa, Lipińskiego, Beksińskiego).

materiały nadesłane

03-02-2017

Udostępnij ten artykuł znajomym:

Udostępnij


Napisz komentarz przez Facebook


lub zaloguj się aby dodać komentarz


Pokaż więcej komentarzy (0)