REKLAMA

21-letni Rosjanin powalczy o skład KH 58 Sanok. Zmiana gospodarza na inaugurację

SANOK / PODKARPACIE. Młody rosyjski hokeista ustalił szczegóły współpracy z Ciarko KH 58 Sanok. Wiele wskazuje na to, że zawodnik pojawi się w Sanoku na początku sierpnia, kiedy drużyna rozpocznie treningi na lodzie. Jeśli potwierdzi wysokie umiejętności, podpisze kontrakt na sezon 2018/2019. Tymczasem zmianie uległ gospodarz pierwszego meczu Sanoka w II lidze słowackiej. Ze względu na międzynarodowe zawody w short tracku, które będą się odbywać w Arenie, nasi hokeiści zainaugurują zmagania na wyjeździe w Trebišovie.

Tomasz Sokołowski

Na początek jednak dobra informacja, która napłynęła z kolejnych spotkań organizacyjnych przedstawicieli II ligi słowackiej z reprezentantami klubu z Sanoka. Wcześniej informowaliśmy, że nasi południowi sąsiedzi nosili się z zamiarem znaczącego podniesienia opłat, które Sanok musiałby uiścić chcąc wziąć udział w rozgrywkach. W toku negocjacji wypracowano scenariusz zadowalający obie strony. Osiągnięto kompromis, teraz można więc skupić pełną uwagę na przygotowaniach zespołu do nowego sezonu.

Te przebiegają zgodnie z planem. Od 2 do 23 lipca zawodnicy przebywają na urlopach po ciężkim, 8-tygodniowym okresie treningów „na sucho”.

Chyba żadna drużyna w Polsce nie trenowała tak długo – mówi o letnich przygotowaniach siłowo-wytrzymałościowych Jakub Górski, prezes Ciarko KH 58 Sanok. – Trenerzy Tomasz Demkowicz i Marcin Ćwikła we współpracy z dr Emilianem Zadarko z Uniwersytetu Rzeszowskiego przeprowadzili badania wydolnościowe naszych zawodników. Dysponujemy gruntowną wiedzą w tym aspekcie.

Treningi na lodzie rozpoczną się w ostatnich dniach lipca lub tuż na początku sierpnia. Wtedy w Sanoku ma pojawić się 21-letni Rosjanin. Klub ustalił z nim warunki ewentualnej współpracy. Wszystko będzie zależeć od tego, czy zawodnik potwierdzi przydatność do drużyny. Być może, nazwisko gracza zostanie podane do wiadomości jeszcze podczas weekendu.

Mimo młodego wieku musi to być zawodnik, który będzie robił różnicę. Zakontraktowanie obcokrajowca wiąże się z dodatkowymi opłatami, jak choćby wykupienie karty transferowej za 900 franków szwajcarskich (prawie 3,5 tys. zł – przyp. red.). Dlatego zanim podpiszemy kontrakt, hokeista ten będzie musiał potwierdzić wysokie umiejętności – zaznacza Jakub Górski.

Rosjanin ma za sobą sezon na trzecim szczeblu rozgrywkowym w Finlandii. Wystąpił łącznie w ponad 30 meczach zdobywając prawie 30 punktów. Wcześniej zaliczył epizod w mocnej lidze EBEL. Grał też w trzeciej lidze szwedzkiej. Mając 18 lat z powodzeniem rywalizował w młodzieżowej lidze austriackiej do lat 20.

Trwają również negocjacje w sprawie gry w przyszłym sezonie doświadczonych wychowanków: Macieja Mermera i Bogusława Rąpały. Kibice trzymają kciuki za powodzenie rozmów.

Niewykluczony jest też scenariusz, który zakłada dojeżdżanie do Sanoka ogranych Słowaków, tylko na mecze. Nie będzie ich jednak wielu, ponieważ jak dowiadujemy się w klubie, o sile zespołu będą decydować wychowankowie. Z nich trenerzy mają złożyć dwie lub nawet trzy piątki.

Coraz więcej wiadomo również o sparingach. W sierpniu i wrześniu sanoczanie zagrają sześć spotkań kontrolnych. Po dwa (dom i wyjazd) z Humennem i Trebišovem. Jest też szansa na grę z Bardejovem i jedną z polskich drużyn występujących w Polskiej Hokej Lidze.

Foto: Tomasz Sowa. Dla Macieja Mermera będzie to 21. sezon w barwach sanockiego klubu.

15-07-2018
Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.

Komentarze niezarejestrowanych czytelników:

No i gitara2018-07-13 11:12:56
0 0
Tak trzymać!
Wladek2018-07-13 11:22:16
0 0
Witam wszystkich fanów hokeja dzieje się coraz lepiej w hokeju
prawda2018-07-13 11:38:11
0 0
Oszust solartime solarsystem i greenonesave Uwaga na oszusta, ludzie kupujący jak i pracujący . Dziad kłamca nie dotrzymuje podpisanych umów. Odradzam po stokroć . Trzy pracujące u niego ekipy nadal nie odzyskały pieniędzy. ta opinia zostanie zdjęta jak wypłaci zaległe pieniądze DZIWISZ. dawajcie mu opinie na google map
Stal i Sts2018-07-13 12:46:32
0 0
Mimo iz jestem kibicem pilki to i na hokej czesto zagladam zyczac Wam awansu na wyzszy szczebel rozgrywkowy w tym sezonie !! Widze ze idzie ku dobremu! Pozdro
HubertUstrzyki2018-07-13 21:30:20
0 0
Ten Rosjanin to Nikita Reyn
volodya2018-07-14 10:57:50
0 0
poczytajcie wyrok WSA w Rzeszowie I SA / Rz 839 / 17 z dnia 30 stycznia 2018 - w sprawie byłego Prezesa Klubu Hokejowego - jakie długi zostały po czasach "świetności" !!
kibic2018-07-14 21:01:04
0 0
Rosjanin w mateczniku pisu .?nie uwierze.
Jazy2018-07-15 18:28:00
0 0
Mają parę groszy to ich łapy świerzbią aby wydać. Dajcie swoim
Pod basenami 2018-07-16 07:29:36
0 0
Już zablokowali komentarze. A to nasi główni budowniczy odwiedzają