REKLAMA
REKLAMA

AKTUALIZACJA: 50 strażaków walczyło z pożarem. Ostatnie jednostki wróciły nad ranem (ZDJĘCIA)

POWIAT LESKI / PODKARPACIE. Wczoraj (29 listopada) w Orelcu wybuchł pożar. Palił się dom połączony z oborą. W budynku gospodarczym było bydło. Na miejscu podczas 15-godzinnej akcji interweniowało 50 strażaków.

 

Pożar wybuchł około godziny 14.00 29 listopada w Orelcu w powiecie leskim. Jak podaje dyżurny KP PSP Lesko, płonął dom połączony z oborą. W części gospodarskiej znajdowało się bydło oraz spora ilość beli siana.

Gospodarz, jeszcze przed przyjazdem służb, wyprowadził zwierzęta z budynku, jednak podczas tej czynności doznał poparzeń ciała. Na miejscu udzielono mu pierwszej pomocy, a następnie przejął poszkodowanego Zespól Ratownictwa Medycznego i przetransportował do leskiego szpitala.

W Orelcu podczas pożaru w sumie pracowało 50 strażaków, w tym 37 strażaków-ochotników. Zadysponowano 14 zastępów straży pożarnej: siedem z jednostek OSP oraz siedem PSP, w tym cysternę z jednostki z Sanoka.

Działania strażaków w Orelcu trwały 15 godzin. Ostatnie jednostki wróciły z miejsca zdarzenia po 5.00.

 

foto: KP PSP Lesko

 

30-11-2018

Udostępnij ten artykuł znajomym:Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.

Pokaż więcej komentarzy (0)