REKLAMA
REKLAMA

Baseny napełnione wodą. Sanoczanie będą mogli pływać już we wrześniu! (FOTO)

SANOK / PODKARPACIE. Mocno zaawansowane są prace związane z budową Centrum Rehabilitacji i Sportu. Termin oddania inwestycji wartej niemal 40 mln zł planowany na wrzesień wydaje się być niezagrożony. W ostatnim czasie niecki basenowe zostały napełnione wodą. To wszystko w ramach testów szczelności i rozruchu technologicznego.

– W tej chwili układane jest ruchome dno. Niecki rehabilitacyjne zostały już napełnione wodą, badana jest ich szczelność. Nie ma zagrożenia terminu oddania inwestycji, co pozwoli zarówno mieszkańcom jak i turystom czy sportowcom już w tym roku korzystać z wyczekiwanych basenów – mówi o postępach prac przy budowie CRIS burmistrz Sanoka Tadeusz Pióro.

Centrum Rehabilitacji i Sportu będzie kompleksem basenów krytych i odkrytych oraz miejscem rehabilitacji i odnowy biologicznej. W obiekcie powstaje 8 torowy basen sportowo-rehabilitacyjny z ruchomym-podnoszonym dnem, niecki rehabilitacyjne, gabinety odnowy biologicznej, pomieszczenia do rehabilitacji i masażu, siłownia, boiska do piłki plażowej.

A wszystko zaczęło się w 2016 roku. Wtedy to, wielomiesięczna praca przy projektach, dokumentacji i przetargach zaowocowała aplikowaniem wniosku do Ministerstwa Sportu i Turystyki. Złożony do ministerstwa przez burmistrza Tadeusza Pióro projekt został wpisany na listę inwestycji strategicznych o szczególnym znaczeniu dla sportu. Była to praca bardzo szerokiego grona. W zabieganiu o inwestycję i jej realizację, burmistrza Tadeusza Pióro wsparło wiele osób, m. in. europarlamentarzysta Tomasz Poręba, posłowie regionu na czele z Posłem Piotrem Uruskim, pracownicy Urzędu Miasta Sanoka i Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji. Ciężka praca zaowocowała wysokim dofinansowaniem przyznanym przez ministerstwo. Jego wartość wyniosła aż 40% wartości inwestycji, co daje kwotę 15 mln zł.

Dziś prace dobiegają końca. Do otwarcia odkrytych basenów pozostało już niespełna trzy miesiące. Marzenia sanoczan o nowym basenie zostają właśnie spełniane. Basen kryty zostanie otwarty końcem września tego roku. Planowane zakończenie całości inwestycji, a więc oddanie do użytku także basenu odkrytego zaplanowano na początek 2019 r. Oznacza to, że sanoczanie nie będą musieli już wyjeżdżać do pobliskich miejscowości by zażyć basenowych kąpieli.

Urząd Miasta Sanoka
foto: Artur Mycio, MOSiR


ZOBACZ RÓWNIEŻ:

Budowa basenów zamkniętych na finiszu. Kolejna niecka wypełniana wodą (FILM, ZDJĘCIA)

19-07-2018

Udostępnij ten artykuł znajomym:

UdostępnijNapisz komentarz przez Facebook