REKLAMA
REKLAMA

Bazarowy magazyn kontrabandy zlikwidowany (FOTO)

GRANICA / PODKARPACIE. Kontrola legalności pobytu cudzoziemców przeprowadzona przez Straż Graniczną na przygranicznym bazarze w Medyce, doprowadziła do ujawnienia magazynu nielegalnych wyrobów akcyzowych wartych ponad 81 tys. złotych.

W trakcie działań funkcjonariuszy SG z placówki w Medyce na przygranicznym bazarze, wylegitymowano trzech obywateli Ukrainy (34, 38 oraz 43 l.). W trakcie kontroli cudzoziemców udających się do jednego z budynków okazało się, że mężczyźni posiadają przy sobie papierosy pochodzące najprawdopodobniej z przemytu.

Strażnicy graniczni nabrali podejrzeń, że w pomieszczeniach może znajdować się więcej nielegalnych wyrobów akcyzowych. W trakcie przeszukania, funkcjonariusze ujawnili ponad 5,5 tys. paczek papierosów oraz 130 litrów wysokoprocentowego alkoholu bez polskich znaków akcyzy. Szacunkowa, łączna wartość ujawnionego towaru przekracza 81 tys. złotych.

W związku z uzasadnionym podejrzeniem popełnienia przestępstwa skarbowego, obywatele Ukrainy zostali zatrzymani i doprowadzeni do Prokuratury Rejonowej w Przemyślu.

Na wniosek Straży Granicznej, Prokurator Rejonowy w Przemyślu wydał postanowienie o zastosowaniu wobec cudzoziemców środków zapobiegawczych w postaci dozoru policyjnego, zakazu opuszczania kraju z jednoczesnym zatrzymaniem dokumentów uprawniających do przekroczenia granicy.

Funkcjonariusze Straży Granicznej z placówki w Medyce prowadzą dalsze czynności w sprawie.

W bieżącym roku strażnicy graniczni z Podkarpacia, samodzielnie oraz współpracując z innymi służbami zabezpieczyli nielegalne wyroby akcyzowe o szacunkowej wartości 15,3 mln złotych (w tym alkohol, papierosy, tytoń).

 

 

 

źródło: BiOSG

12-11-2018

Udostępnij ten artykuł znajomym:

Udostępnij


Napisz komentarz przez Facebook


lub zaloguj się aby dodać komentarz


Pokaż więcej komentarzy (0)