REKLAMA
REKLAMA

Bazarowy magazyn kontrabandy zlikwidowany (FOTO)

GRANICA / PODKARPACIE. Kontrola legalności pobytu cudzoziemców przeprowadzona przez Straż Graniczną na przygranicznym bazarze w Medyce, doprowadziła do ujawnienia magazynu nielegalnych wyrobów akcyzowych wartych ponad 81 tys. złotych.

W trakcie działań funkcjonariuszy SG z placówki w Medyce na przygranicznym bazarze, wylegitymowano trzech obywateli Ukrainy (34, 38 oraz 43 l.). W trakcie kontroli cudzoziemców udających się do jednego z budynków okazało się, że mężczyźni posiadają przy sobie papierosy pochodzące najprawdopodobniej z przemytu.

Strażnicy graniczni nabrali podejrzeń, że w pomieszczeniach może znajdować się więcej nielegalnych wyrobów akcyzowych. W trakcie przeszukania, funkcjonariusze ujawnili ponad 5,5 tys. paczek papierosów oraz 130 litrów wysokoprocentowego alkoholu bez polskich znaków akcyzy. Szacunkowa, łączna wartość ujawnionego towaru przekracza 81 tys. złotych.

W związku z uzasadnionym podejrzeniem popełnienia przestępstwa skarbowego, obywatele Ukrainy zostali zatrzymani i doprowadzeni do Prokuratury Rejonowej w Przemyślu.

Na wniosek Straży Granicznej, Prokurator Rejonowy w Przemyślu wydał postanowienie o zastosowaniu wobec cudzoziemców środków zapobiegawczych w postaci dozoru policyjnego, zakazu opuszczania kraju z jednoczesnym zatrzymaniem dokumentów uprawniających do przekroczenia granicy.

Funkcjonariusze Straży Granicznej z placówki w Medyce prowadzą dalsze czynności w sprawie.

W bieżącym roku strażnicy graniczni z Podkarpacia, samodzielnie oraz współpracując z innymi służbami zabezpieczyli nielegalne wyroby akcyzowe o szacunkowej wartości 15,3 mln złotych (w tym alkohol, papierosy, tytoń).

 

 

 

źródło: BiOSG

12-11-2018

Udostępnij ten artykuł znajomym:Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.

Pokaż więcej komentarzy (0)