REKLAMA
REKLAMA

BIESZCZADY: Czy to mięso nie jest skażone? Kontrola towarów niewiadomego pochodzenia i walka z ASF (ZDJĘCIA)

USTRZYKI DOLNE / PODKARPACIE. Dzielnicowi Rewiru Dzielnicowych w Ustrzykach Dolnych wspólnie z Powiatowym Inspektoratem Weterynarii oraz sanepidem prowadzą  działania pod kątem wykrywania i eliminacji nieprawidłowości w zakresie obrotu i handlu mięsem oraz wyrobami pochodzenia zwierzęcego.


Policjanci wspólnie z Sanepidem i Inspektoratem Weterynarii prowadzili kontrole na tzw. „zielonym rynku” w Ustrzykach Dolnych. Podejmowane działania mają na celu przeciwdziałanie wystąpieniu przypadków afrykańskiego pomoru świń (ASF). Sprawdzeniu podlegają podmioty prowadzące sklepy lub stoiska mięsne na targowiskach i bazarach w celu wykrycia i eliminacji procederu wprowadzania do obrotu mięsa niewiadomego pochodzenia.

Kontrola miejsc, gdzie dochodzi do sprzedaży i obrotu towarami pochodzenia zwierzęcego, stanowi jeden z elementów wspólnych działań policji, sanepidu i Powiatowego Inspektoratu Weterynarii w Ustrzykach Dolnych.

W najbliższym czasie będą prowadzone kolejne kontrole w kierunku ASF z udziałem i przy współpracy poszczególnych służb i instytucji.

303-151728

303-151731

303-151732

źródło: KPP Ustrzyki Dolne

01-02-2018

Udostępnij ten artykuł znajomym:

Udostępnij


Napisz komentarz przez Facebook


lub zaloguj się aby dodać komentarz


Pokaż więcej komentarzy (0)