REKLAMA
REKLAMA

BIESZCZADY: Dwóch Kazachów nielegalnie przekroczyło granicę

STUPOSIANY / PODKARPACIE. Funkcjonariusze z Placówki Straży Granicznej w Stuposianach, patrolujący trudno dostępny górki rejon, zatrzymali dwóch obywateli Kazachstanu, którzy nielegalnie przekroczyli polsko-ukraińską granicę.

22 marca, funkcjonariusze patrolujący granicę państwową z wykorzystaniem skutera śnieżnego, zatrzymali niedaleko linii granicy dwóch mężczyzn. Jak się okazało, byli to dwaj obywatele Kazachstanu w wieku 23 oraz 24 lat, którzy nielegalnie przekroczyli tzw. zieloną granicę. Cudzoziemcy posiadali przy sobie paszporty wydane przez władze Kazachstanu. W związku z trudnymi warunkami atmosferycznymi oraz dużą pokrywą śniegu, zgubili się w trudnym górskim rejonie. Zeznali, że ich krajem docelowym była Polska,  gdzie zamierzali podjąć pracę. W minioną sobotę, cudzoziemcy zostali przekazani na Ukrainę w ramach readmisji.

W bieżącym roku to pierwszy przypadek ujawnienia obywateli Kazachstanu próbujących nielegalnie przedostać się do Polski na odcinku granicy będącym w służbowej odpowiedzialności Bieszczadzkiego OSG. Od początku 2018 roku, funkcjonariusze oddziału zatrzymali łącznie 34 cudzoziemców, którzy nielegalnie przekroczyli polsko-ukraińska granicę.

14-133530

BiOSG

27-03-2018

Udostępnij ten artykuł znajomym:Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.

Pokaż więcej komentarzy (0)