REKLAMA
REKLAMA

BIESZCZADY: Nowy posterunek policji w Polańczyku. Dzisiaj oficjalne otwarcie obiektu

POLAŃCZYK / POWIAT LESKI. Dzisiaj o godzinie 12. Jarosław Zieliński, wiceminister Ministerstwa Spraw Wewnętrznych i Administracji oraz Ewa Lenart, wojewoda podkarpacki wezmą udział w uroczystości otwarcia nowego Posterunku Policji w Polańczyku.


Nowy posterunek działa od początku roku, jednak oficjalne otwarcie ma nastąpić w samo południe w piątek.

Zmiany, modernizacja nie dotyczą tylko samego budynku – mówi aspirant sztabowy Katarzyna Fechner z Komendy Powiatowej Policji w Lesku.

Do tej pory obsadę stanowiło dwóch funkcjonariuszy. W sezonie wakacyjnym wspomagali ich funkcjonariusze prewencji z Rzeszowa.

Obecnie na stałe pracuje sześciu policjantów, docelowo będzie ich siedmiu. W sezonie letnim załoga posterunku będzie powiększona o funkcjonariuszy prewencji. Będzie bezpieczniej nie tylko w samym Polańczyku, ale i w sąsiednich gminach. Skróci się czas reakcji na wezwanie do popełnionych przestępstw oraz wypadków. Mieszkańcy nie będą musieli zgłaszać swoich spraw aż w Lesku. Będą to mogli zrobić na miejscu. Poprawi się też działalność profilaktyczna wśród młodzieży.

policja

MZ
Fot. Wojtek Zatwarnicki

16-03-2018

Udostępnij ten artykuł znajomym:Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.

Pokaż więcej komentarzy (0)