REKLAMA
REKLAMA

BIESZCZADY: Zima w pełnej krasie i warunki dla narciarzy. Policjanci przypominają o bezpieczeństwie na stoku (ZDJĘCIA)

BIESZCZADY / PODKARPACIE. W sobotę na stoku w Arłamowie policjanci informowali o kampanii „Kręci mnie bezpieczeństwo na stoku”. Jej celem jest promowanie odpowiedzialnych postaw narciarzy i snowboardzistów oraz poszerzanie wiedzy na temat odpowiedzialności prawnej, związanej z naruszaniem przepisów obowiązujących na stokach narciarskich.


W niedzielę policjantki spotkały się z dziećmi na stoku w Arłamowie. W związku z trwającą kampanią „Kręci mnie bezpieczeństwo na stoku” funkcjonariusze przygotowali konkurs, w którym można było zdobyć kask narciarski i inne atrakcyjne gadżety promujące akcję. Ponadto w ramach tego przedsięwzięcia funkcjonariusze z Komendy Powiatowej Policji w Ustrzykach Dolnych oraz funkcjonariusz KWP w Rzeszowie – asp. szt. Stanisław Filipek przygotowali materiały informacyjne dla narciarzy. Uczestnikom aktywnego wypoczynku wręczano na stoku w Arłamowie (zarówno dorosłym, jak i dzieciom) kieszonkowe informatory, w których znajduje się m.in. Dekalog Reguł Międzynarodowej Federacji Narciarskiej oraz numery telefonów ratunkowych. Dzięki uprzejmości prezesa Antoniego Kubickiego działania zostały przeprowadzono na stoku narciarskim przy Hotelu w Arłamowie.

Istotnym elementem akcji jest również konkurs plastyczny pn. „Stok nie jest dla bałwanów”, kierowany do dzieci i młodzieży na zilustrowanie Dekalogu FIS. Warunkiem uczestnictwa w konkursie będzie nadesłanie do 20 lutego 2018 r. pracy plastycznej wykonanej dowolną techniką rysunkową, malarską lub przy użyciu programów komputerowych przez osobę urodzoną w roku 2002 lub później. Na autorów najciekawszych prac konkursowych czekają atrakcyjne nagrody ufundowane przez Komendanta Głównego Policji oraz Fundację PZU.

Policjanci będą prowadzić działania promocyjne na stokach narciarskich powiatu bieszczadzkiego przez okres ferii zimowych.

źródło: KPP Ustrzyki Dolne

05-02-2018

Udostępnij ten artykuł znajomym:

Udostępnij


Napisz komentarz przez Facebook


lub zaloguj się aby dodać komentarz


Pokaż więcej komentarzy (0)