REKLAMA
REKLAMA

Bieszczadzki Motoraczek od 23 czerwca pojedzie do Łupkowa. Na razie testują go… dzieci! (ZDJĘCIA)

BIESZCZADY / PODKARPACIE. – Od 23 czerwca, regularni,e jedna para pociągów w ciągu wakacji, będzie jeździć do Łupkowa. Zanim jednak to się stanie, nasi maszyniści, muszą odbyć jazdy kontrolne. Zamiast jeździć „na pusto”, postanowiliśmy zaprosić do wspólnych wycieczek przedszkolaków i uczniów z lokalnych placówek oświatowych  – mówi Tomasz Przepióra, szef SKPL w regionie i jednocześnie organizator przejazdu.

Współorganizatorem tej inicjatywy jest Damian Biskup, radny Rady Powiatu Sanockiego, a jednocześnie wolontariusz kochamkolej.pl. Zaznacza on, że to ciekawa alternatywa na przeprowadzenie zajęć oraz niejako przedłużenie Dnia Dziecka dla najmłodszych. Warto zaznaczyć że zaplanowano trzy testowe przejazdy na trasie Zagórz – Łupków. Pierwszy odbył się w miniony wtorek (12 bm.). Kolejne dwa zaplanowano na najbliższy piątek (15 bm.).

Dodajmy, że Bieszczadzkim Motoraczkiem z Łupkowa można dostać się aż do Gdyni. To efekt współpracy przewoźników SKPL oraz PKP Intercity. Pierwszym z nich będziemy mogli poruszać się na trasie Łupków – Jasło, drugim Jasło – Gdynia.

14-06-2018

Udostępnij ten artykuł znajomym:

Udostępnij


Napisz komentarz przez Facebook


lub zaloguj się aby dodać komentarz


Pokaż więcej komentarzy (0)