REKLAMA
REKLAMA

Bieszczadzki Motoraczek od 23 czerwca pojedzie do Łupkowa. Na razie testują go… dzieci! (ZDJĘCIA)

BIESZCZADY / PODKARPACIE. – Od 23 czerwca, regularni,e jedna para pociągów w ciągu wakacji, będzie jeździć do Łupkowa. Zanim jednak to się stanie, nasi maszyniści, muszą odbyć jazdy kontrolne. Zamiast jeździć „na pusto”, postanowiliśmy zaprosić do wspólnych wycieczek przedszkolaków i uczniów z lokalnych placówek oświatowych  – mówi Tomasz Przepióra, szef SKPL w regionie i jednocześnie organizator przejazdu.

Współorganizatorem tej inicjatywy jest Damian Biskup, radny Rady Powiatu Sanockiego, a jednocześnie wolontariusz kochamkolej.pl. Zaznacza on, że to ciekawa alternatywa na przeprowadzenie zajęć oraz niejako przedłużenie Dnia Dziecka dla najmłodszych. Warto zaznaczyć że zaplanowano trzy testowe przejazdy na trasie Zagórz – Łupków. Pierwszy odbył się w miniony wtorek (12 bm.). Kolejne dwa zaplanowano na najbliższy piątek (15 bm.).

Dodajmy, że Bieszczadzkim Motoraczkiem z Łupkowa można dostać się aż do Gdyni. To efekt współpracy przewoźników SKPL oraz PKP Intercity. Pierwszym z nich będziemy mogli poruszać się na trasie Łupków – Jasło, drugim Jasło – Gdynia.

14-06-2018

Udostępnij ten artykuł znajomym:Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.

Pokaż więcej komentarzy (0)