REKLAMA

Bieszczadzki Motoraczek od 23 czerwca pojedzie do Łupkowa. Na razie testują go… dzieci! (ZDJĘCIA)

BIESZCZADY / PODKARPACIE. – Od 23 czerwca, regularni,e jedna para pociągów w ciągu wakacji, będzie jeździć do Łupkowa. Zanim jednak to się stanie, nasi maszyniści, muszą odbyć jazdy kontrolne. Zamiast jeździć „na pusto”, postanowiliśmy zaprosić do wspólnych wycieczek przedszkolaków i uczniów z lokalnych placówek oświatowych  – mówi Tomasz Przepióra, szef SKPL w regionie i jednocześnie organizator przejazdu.

Współorganizatorem tej inicjatywy jest Damian Biskup, radny Rady Powiatu Sanockiego, a jednocześnie wolontariusz kochamkolej.pl. Zaznacza on, że to ciekawa alternatywa na przeprowadzenie zajęć oraz niejako przedłużenie Dnia Dziecka dla najmłodszych. Warto zaznaczyć że zaplanowano trzy testowe przejazdy na trasie Zagórz – Łupków. Pierwszy odbył się w miniony wtorek (12 bm.). Kolejne dwa zaplanowano na najbliższy piątek (15 bm.).

Dodajmy, że Bieszczadzkim Motoraczkiem z Łupkowa można dostać się aż do Gdyni. To efekt współpracy przewoźników SKPL oraz PKP Intercity. Pierwszym z nich będziemy mogli poruszać się na trasie Łupków – Jasło, drugim Jasło – Gdynia.

14-06-2018
Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.

Komentarze niezarejestrowanych czytelników:

kolejarz2018-06-14 08:57:31
0 0
Biskup jest inicjatorem kolei przez Brzozów
Piotr2018-06-14 08:59:26
0 0
Zastanawia mnie polski fenomen . Lina przebiega obok kamieniołomu w Komańczy , a kruszywa na drogi ( między innymi na obwodnicę Sanoka ) wożą tirami . Przypomnijcie sobie , ile trwał remont drogi Zagórz-Komańcza , jak wiele było w tym czasie utrudnień , nie wspominając o pieniądzach . Jeśli ktoś chce zobaczyć jak wygląda droga po 15 latach od remontu zniszczona przez ciężki transport , to proszę przyjrzeć się trasie Lesko-Cisna ( kamieniołom w Bystrem ). Nie wspomniałem o transporcie drewna . I niech mi nikt nie mówi , że się nie opłaca , bo to tłumaczenie świadczy o krótkowzroczności . A jeśli chodzi o pracę dla kierowców , to na pewno znalazłaby się w transporcie lokalnym , nie licząc zatrudnienia na składnicach ( infrastruktura istnieje ) . Na zakończenie porównanie : 1 pociąg towarowy = średnio 40 tirów . Pozdrawiam i życzę mądrzejszego pomyślunku dla rządzących wszelkiej opcji .
andrzej2018-06-14 09:51:42
0 0
HA, HA, HA, ale p. Z........ dalej wariata gra. A my będziemy za to płacić, i to słono !!!
JJ2018-06-14 10:05:51
0 0
FENOMENALNA wiadomość. Walka o utrzymanie tego odcinka kolei to przykład braku kontaktu z rzeczywistością. Kilka osób z zaciekłością walczy o ten odcinek i regularnie chwalą się tym na łamach tego portalu. Pytanie brzmi :po co? po co wydawać duże pieniądze na coś co nie ma ekonomicznego sensu. Po co marnować publiczne pieniądze?Po to by paru Panów się lansował ? Czy po to żeby przez dwa miesiące w roku przejechał pociąg z dwoma turystami z Warszawy? Bo tak to niestety będzie wyglądać . Zresztą można to wywnioskować z artykułu. Skoro nikt nie będzie nim jeździł to weźmy przedszkolaki . Proponuję później seniorów zabrać na przejażdżkę a następnie może więźniów itp. Gdzie tu sens i logika??? Ale najlepszy jest argument że kiedyś była kolej i to działało . Działało bo ludzie kiedyś nie mieli samochodów i nie było rozbudowanej sieci dróg!!! Idąc tym tokiem myślenia reaktywujmy pocztę gołębią- bo kiedyś była!!!
torowy2018-06-14 11:17:57
0 0
Mam pytanie. Czy jazda kontrolna jest kosztem bezpieczeństwa dzieci?
Fenomen na swojej fali2018-06-14 11:27:50
0 0
Czy wiesz tumanie ,że kamieniołom w Komańczy jest własnością Lasów Państwowych i swoim urobkiem sprzętem i załogą buduje leśne drogi ,A nie te powiatowe ,wojewódzkie , krajowe czy kolejowe. Nie wieszaj czerwonych sowieckich sztandarów i nie pouczaj jesteś debilem po ćpaniu masz unosy i zwidy. Twoja opcja kradła na potęgę .afery ,korupcje ,łapownictwo sadownictwo i o tym rozmawiali rządzący wtedy u "SOWY".,wysprzedawali co się dało kraj staczał się na dno jedli ośmiorniczki i mówili o jajach i głupim narodzie i debilach którzy godzą się pracować mniej niż 6 tysięcy zł na miesiaca za 10 to tylko można było żyć na prowincji. . Wypierd ... laj z kraju.
sebek2018-06-15 19:35:42
0 0
I bardzo dobrze, że coś się u was dzieje. Jestem z wielkopolski i u nas pociągi przez większość dnia jeżdżą pełne co 30 minut. W głowie się nie mieści, że tu pociąg potrafi jechać dwa razy na tydzień i wam to pasuje (albo was nie obchodzi). Pozdrawiam!
do fenomen 2018-06-19 13:52:05
0 0
Piotr pisał ogólnie o transporcie kołowym który można dać na tory i dobrze pisał. A Ty buraku od razu polityczną otoczkę dajesz i cyt "Wypierd ... laj z kraju." Brawo po prostu brawo, nie jestem za żadna opcją polityczna, bo tamci byli źli ale i Ci sobie pozwalają na co chcą. Ale Ty dajesz piękna wizytówkę opcji politycznej której jesteś zwolennikiem - tacy jak TY przypominają mi jedną taką formację i nazywała się SS .... Nie pozdrawiam i mam nadzieje że nigdy cie nie spotkam na swej drodze...