REKLAMA
REKLAMA

Blisko 20 litrów krwi, która uratuje komuś życie. Policjanci w akcji „SpoKREWnieni służbą” (ZDJĘCIA)

REGION / PODKARPACIE. Podkarpaccy policjanci oddawali dziś krew w ramach akcji „SpoKREWnieni służbą”. W zbiórce, przeprowadzonej w specjalnym mobilnym „Krwiobusie” wzięło udział 49 funkcjonariuszy i pracowników Policji. Dzięki akcji bank krwi zwiększył swoje zasoby o blisko 20 litrów.


W pierwszy dzień kalendarzowej wiosny, na parkingu przed Komendą Wojewódzką Policji w Rzeszowie ustawiony został „Krwiobus” – autobus ze specjalistycznym wyposażeniem, pozwalający na przeprowadzenie zbiórki krwi. W tym mobilnym punkcie, policjanci i pracownicy cywilni Policji z Podkarpacia oddawali od rana krew w ramach akcji „SpoKREWnieni służbą”. Akcja objęta została honorowym patronatem Ministerstwa Spraw Wewnętrznych i Administracji oraz Ministerstwa Obrony Narodowej. Jej celem jest pomoc chorym i poszkodowanym w wypadkach drogowych, a także szerzenie idei ratowania życia ludzkiego.

303-155698

Od początku marca, w ramach akcji „SpoKREWnieni służbą” zbiórki krwi odbywały się już w kilku miastach na Podkarpaciu, m.in. w Jarosławiu, Przemyślu i Ropczycach. W akcji wzięło udział 49 osób – policjantów i pracowników podkarpackiej Policji. W jej trakcie personel medyczny pobrał 19 litrów krwi.

Ogólnopolska zbiórka krwi „SpoKREWnieni służbą” potrwa do końca marca.

źródło: KWP

22-03-2018

Udostępnij ten artykuł znajomym:

Udostępnij


Napisz komentarz przez Facebook


lub zaloguj się aby dodać komentarz


Pokaż więcej komentarzy (0)