REKLAMA
REKLAMA

Blisko 20 litrów krwi, która uratuje komuś życie. Policjanci w akcji „SpoKREWnieni służbą” (ZDJĘCIA)

REGION / PODKARPACIE. Podkarpaccy policjanci oddawali dziś krew w ramach akcji „SpoKREWnieni służbą”. W zbiórce, przeprowadzonej w specjalnym mobilnym „Krwiobusie” wzięło udział 49 funkcjonariuszy i pracowników Policji. Dzięki akcji bank krwi zwiększył swoje zasoby o blisko 20 litrów.


W pierwszy dzień kalendarzowej wiosny, na parkingu przed Komendą Wojewódzką Policji w Rzeszowie ustawiony został „Krwiobus” – autobus ze specjalistycznym wyposażeniem, pozwalający na przeprowadzenie zbiórki krwi. W tym mobilnym punkcie, policjanci i pracownicy cywilni Policji z Podkarpacia oddawali od rana krew w ramach akcji „SpoKREWnieni służbą”. Akcja objęta została honorowym patronatem Ministerstwa Spraw Wewnętrznych i Administracji oraz Ministerstwa Obrony Narodowej. Jej celem jest pomoc chorym i poszkodowanym w wypadkach drogowych, a także szerzenie idei ratowania życia ludzkiego.

303-155698

Od początku marca, w ramach akcji „SpoKREWnieni służbą” zbiórki krwi odbywały się już w kilku miastach na Podkarpaciu, m.in. w Jarosławiu, Przemyślu i Ropczycach. W akcji wzięło udział 49 osób – policjantów i pracowników podkarpackiej Policji. W jej trakcie personel medyczny pobrał 19 litrów krwi.

Ogólnopolska zbiórka krwi „SpoKREWnieni służbą” potrwa do końca marca.

źródło: KWP

22-03-2018

Udostępnij ten artykuł znajomym:Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.

Pokaż więcej komentarzy (0)