REKLAMA
REKLAMA

BOŻE CIAŁO 2018: Uroczysta procesja ulicami Sanoka (ARCHIWUM VIDEO)

SANOK / PODKARPACIE. W czwartek, 31 maja, przypada uroczystość Najświętszego Serca i Krwi Chrystusa czyli Boże Ciało. O godzinie 10.00, w kościele Chrystusa Króla rozpocznie się uroczysta Msza święta koncelebrowana przez Kapłanów Miasta, po której wyruszy procesja do kościoła Farnego w Sanoku (parafia pw. Przemienienia Pańskiego).

Tradycyjnie, już od wielu już lat w dużych miastach jest tylko jedna procesja eucharystyczna, która powinna jednoczyć wszystkich wierzących. Zachęcamy do udziału w tej Mszy świętej i procesji oraz do godnego w niej uczestnictwa. Starajmy się nie rozmawiać, aby dać świadectwo swojej wiary, uwielbienia i szacunku dla Najświętszego Sakramentu.

Zapraszamy szczególnie dzieci pierwszokomunijne. Prosimy je, aby przyszły w strojach komunijnych. Prosimy także małe dziewczynki do sypania kwiatów, a chłopców do dzwonienia.

W czwartek  policjanci zabezpieczą przemarsz procesji związanej z obchodami Bożego Ciała. Największych utrudnień możemy się spodziewać w godzinach od 11 do 12.

Aby zapewnić bezpieczeństwo uczestników uroczystości, ruch na kilku sanockich ulicach zostanie wstrzymany. Policjanci będą kierować na objazdy.

Główne uroczystości Bożego Ciała w Sanoku rozpoczynają się o godz. 10. w Kościele pw. Chrystysa Króla w Sanoku

Po mszy uczestnicy procesji przejdą następującymi ulicami: Jana Pawła II, Staszica, Mickiewicza, Piłsudskiego przy Kościele pw. Przemienienia Pańskiego, gdzie nastąpi zakończenie uroczystości.

W celu zapewnienia bezpieczeństwa wiernym uczestniczącym w procesji, niezbędne będzie chwilowe wstrzymanie ruchu pojazdów na wymienionych ulicach. Policjanci będą wskazywać kierującym objazdy. Po uroczystościach ruch będzie odbywał się bez zakłóceń.

Ponadto apelujemy do kierowców o rozważną i ostrożną jazdę oraz do pieszych o bezpieczne poruszanie się po drogach. Przypominamy również rodzicom o właściwej opiece nad dziećmi, zwłaszcza podczas procesji oraz spacerów po głównych ulicach i drogach powiatu.

bc

foto: archiwum tvPodkarpacie.pl

za: Fara Sanok
ZOBACZ RÓWNIEŻ:

PROCESJA BOŻEGO CIAŁA – SANOK 2017


PROCESJA BOŻEGO CIAŁA – SANOK 2016


PROCESJA BOŻEGO CIAŁA – SANOK 2014


PROCESJA BOŻEGO CIAŁA – SANOK 2013

31-05-2018

Udostępnij ten artykuł znajomym: