REKLAMA
REKLAMA

BUKOWSKO: Dzieciaki z biało-czerwoną. Niepodległościowy Rajd Pieszy (FOTO)

BUKOWSKO / PODKARPACIE. W Zespole Szkół w Bukowsku zorganizowano rajd upamiętniający 100-lecie odzyskania przez Polskę niepodległości, w którym wzięli udział wszyscy uczniowie.


Poranek przywitał uczniów i nauczycieli piękną, słoneczną pogodą. Uczestnicy podzieleni na grupy, autobusem dotarli do Płonnej, skąd pieszo wyruszyli w kierunku wiatraków. Po drodze, a było cały czas pod górę, podziwiano piękne bieszczadzkie widoki. Młodzież dzielnie i wytrwale maszerowała, tak jak niegdyś ich przodkowie.

Oni – w drodze do wolności, my – by pamięć o nich i o wolnej Polsce na zawsze pozostała w sercu wszystkich Polaków – słyszeliśmy od młodych uczniów.

Około południa, zmęczona, ale szczęśliwa grupa dotarła do wiatraków. Tam czekało na nich ognisko, przy którym można było upiec kiełbaskę. Po posiłku i krótkim odpoczynku wycieczka wyruszyła w kierunku szkoły – ku radości wszystkich – było z górki. Co prawda, po drodze było kilka przystanków, ale tylko po to, aby podziwiać panoramę Bukowska.

Na pamiątkę zostaną nam piękne wspomnienia i zdjęcia. Było cudownie. Wielkie brawa dla naszych uczniów, dali radę – mówili tuż po zakończonym rajdzie opiekunowie.

źródło: materiały nadesłane

02-10-2018

Udostępnij ten artykuł znajomym:Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.

Pokaż więcej komentarzy (0)