REKLAMA
REKLAMA

BUKOWSKO: Dzieciaki z biało-czerwoną. Niepodległościowy Rajd Pieszy (FOTO)

BUKOWSKO / PODKARPACIE. W Zespole Szkół w Bukowsku zorganizowano rajd upamiętniający 100-lecie odzyskania przez Polskę niepodległości, w którym wzięli udział wszyscy uczniowie.


Poranek przywitał uczniów i nauczycieli piękną, słoneczną pogodą. Uczestnicy podzieleni na grupy, autobusem dotarli do Płonnej, skąd pieszo wyruszyli w kierunku wiatraków. Po drodze, a było cały czas pod górę, podziwiano piękne bieszczadzkie widoki. Młodzież dzielnie i wytrwale maszerowała, tak jak niegdyś ich przodkowie.

Oni – w drodze do wolności, my – by pamięć o nich i o wolnej Polsce na zawsze pozostała w sercu wszystkich Polaków – słyszeliśmy od młodych uczniów.

Około południa, zmęczona, ale szczęśliwa grupa dotarła do wiatraków. Tam czekało na nich ognisko, przy którym można było upiec kiełbaskę. Po posiłku i krótkim odpoczynku wycieczka wyruszyła w kierunku szkoły – ku radości wszystkich – było z górki. Co prawda, po drodze było kilka przystanków, ale tylko po to, aby podziwiać panoramę Bukowska.

Na pamiątkę zostaną nam piękne wspomnienia i zdjęcia. Było cudownie. Wielkie brawa dla naszych uczniów, dali radę – mówili tuż po zakończonym rajdzie opiekunowie.

źródło: materiały nadesłane

02-10-2018

Udostępnij ten artykuł znajomym:
Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.

| Zaloguj się
Pokaż więcej komentarzy (0)