REKLAMA
REKLAMA

Byliśmy, jesteśmy, będziemy – Szkoła Podstawowa nr 9 w Sanoku. Zapraszamy na Dzień Otwarty!

SANOK / PODKARPACIE. Zapraszamy rodziców oraz uczniów na „Dzień Otwarty Szkoły”, który odbędzie się dnia 7 marca 2018 r. (środa) w godzinach od 16.00 do 18.00. Jednocześnie przypominamy, że trwają zapisy uczniów do klasy: 1, 4, 5, 6 oraz 7 na rok szkolny 2018/2019.

W związku  z reformą edukacji Gimnazjum nr 4 zostało przekształcone w Szkołę Podstawową nr 9. Jednak nie nazwa placówki jest najważniejsza, lecz to, co może ona zaoferować uczniom i rodzicom.

Zapewniamy wysoką jakość kształcenia w ramach obowiązkowych zajęć edukacyjnych oraz bogatą ofertę zajęć pozalekcyjnych, które gwarantują rozwijanie zainteresowań, pasji, zdolności, poszerzają wiedzę, a także stwarzają możliwość osiągania sukcesów w wielu konkursach. Oferujemy zróżnicowany pakiet zajęć dodatkowych oraz zajęć ze specjalistami, są to m.in.: koła przedmiotowe (językowe, polonistyczne, matematyczne, historyczne, chemiczne, fizyczne, biologiczne), sportowe, teatralne, taneczne,  zajęcia z logopedą, psychologiem, zajęcia dydaktyczno – wyrównawcze dla uczniów z trudnościami w nauce.

20170325-DSC_7236-Copy-1024x683

Istnieje możliwość zapisów do klas profilowanych w tym samym roczniku (dzięki opracowanym innowacjom z języka polskiego, języków obcych, matematyki, wychowania fizycznego i przedmiotów przyrodniczych). Chcemy w ten sposób wyjść naprzeciw oczekiwaniom i zainteresowaniom uczniów i ich rodziców. Udoskonaliliśmy także realizowany już wcześniej program klasy integracyjnej, wzbogacając o nowe metody pracy Zapraszamy na z dzieckiem o szczególnych potrzebach edukacyjnych.

Uczymy umiejętności kluczowych potrzebnych we współczesnym świecie. Współpraca z absolwentami i rodzicami uświadamia nam, że postępujemy właściwie.

Naszym atutem są bogato wyposażone w sprzęt multimedialny pracownie.

Od września 2017 r. wdrażamy zajęcia szachowe prowadzone według autorskiego programu.

20170325-DSC_7140-Copy-1024x683

Stosujemy szeroko rozumianą indywidualizację nauczania. Priorytetem jest jak najlepsze przygotowanie uczniów do egzaminu końcowego.

O poziomie szkoły świadczą także sukcesy uczniów w konkursach i zawodach. Nauczyciele SP nr 9 w Sanoku motywują  uczniów, aby wykorzystywali swoją wiedzę i umiejętności przez reprezentowanie szkoły w rozmaitych olimpiadach, konkursach, turniejach, zarówno na szczeblu szkolnym, miejskim, powiatowym, wojewódzkim, jak i ogólnopolskim. Nie sposób wymienić w tym miejscu wszystkich sukcesów naszych uczniów, skupimy się na tych najważniejszych, a są to tytuły laureatów i finalistów w konkursach przedmiotowych  (11 uczniów zdobyło takie tytuły w bieżącym roku szkolnym).  Nasi uczniowie znajdują się także w gronie laureatów i finalistów konkursów ogólnopolskich, np.  „Poszukiwanie talentów”, „Olimpus”.  Młodzież zdobywa również  wysokie lokaty w zawodach sportowych  oraz  artystycznych.

Ważną rolę w naszej szkole pełni Szkolny Klub Wolontariusza, dzięki któremu dzieci uczą się, jak mądrze i bezinteresownie pomagać innym poprzez realizację  wielu zadań. W szkole jest to np.  organizowanie pomocy koleżeńskiej w nauce, praca w bibliotece szkolnej, w środowisku pozaszkolnym – akcje charytatywne wspierające instytucje, fundacje, stowarzyszenia i osoby prywatne.  Góra Grosza, Szlachetna Paczka, Misie Ratownisie, Krokus, pomoc podopiecznej Fundacji Czas Nadziei, Maraton Pisania Listów – to tylko  część  podjętych przez nas inicjatyw.

Akcjechar2

Zapewniamy opiekę psychologa, pedagoga szkolnego, a także stwarzamy możliwość korzystania z gabinetu profilaktyki zdrowotnej i  pomocy przedlekarskiej.

Niewątpliwym atutem  SP nr 9 jest także gwarantowana jednozmianowość. Naszym wychowankom oferujemy opiekę we  wspaniale wyposażonej  świetlicy. Podczas pobytu w niej dzieci mogą skorzystać z obiadów oferowanych przez stołówkę szkolną (należy wykupić karnet obiadowy). Świetlica działa dla uczniów klas I – III, a także dzieci starszych, które muszą dłużej przebywać w szkole ze względu na czas pracy ich rodziców, dojazdy do szkoły lub oczekiwanie na zajęcia dodatkowe. W ramach zajęć dzieci odrabiają lekcje, czytają lektury, bawią się, grają w gry planszowe, uczestniczą w grach i zabawach dydaktycznych, ruchowych oraz sportowych na świeżym powietrzu. Wielkim powodzeniem wśród dzieci cieszy się „Magiczny Dywan”, który zdobył tytuł zabawki roku 2016. Magiczny Dywan to podłoga interaktywna zaprojektowana przez polskich inżynierów. Dzieci przeżywają wspaniałe przygody, począwszy od gier i zabaw ruchowych, po edukację poznawczą ze wszystkich dziedzin wiedzy.

Dbamy o rozwój intelektualny uczniów, profilaktykę uzależnień i wychowanie.

Nasi absolwenci  są wartościowymi ludźmi cenionymi w szkołach ponadgimnazjalnych, w życiu społecznym i zawodowym.

SERDECZNIE ZAPRASZAMY NA DZIEŃ OTWARTY

 7 MARCA W GODZINACH: 16.00-18.00.

www.sp9.sanok.biz

Artykuł sponsorowany

04-03-2018

Udostępnij ten artykuł znajomym:

Udostępnij


Napisz komentarz przez Facebook