REKLAMA
TOMASZ PORĘBA Czesław Siekierski ZS2 GRZEGORZ BRAUN Joanna Frydrych ZS3
REKLAMA
BOGDAN RZONCA

Chciała pomóc. Nagle do domu wtargnęli złodzieje…

POWIAT BRZOZOWSKI / PODKARPACIE. Ostrzegamy przed złodziejami – domokrążcami, którzy chcąc zdobyć pieniądze, nie przebierają w środkach. Wczoraj jedna z mieszkanek powiatu brzozowskiego padła ofiarą złodziei. Kobieta wyrażając chęć pomocy „potrzebującej”, została przez nią okradziona. Policja apeluje o ostrożność!

Brzozowscy policjanci ostrzegają mieszkańców powiatu brzozowskiego przed złodziejami, którzy są w stanie posunąć się do wszystkiego, tylko po to aby osiągnąć swój cel. Stosują oni przeróżne metody i niejednokrotnie wykorzystują dobre serce swoich „darczyńców”.

Wczoraj kolejna z mieszkanek powiatu brzozowskiego straciła pieniądze wskutek działania przestępców. Doszło do tego po godz. 14. To wówczas na teren posesji jednego z domów w miejscowości Blizne przyszła kobieta, która poprosiła gospodynię o pomoc finansową. Pokrzywdzona bez wahania wyraziła chęć pomocy „potrzebującej”. W tym celu udała się do domu, by przynieść pieniądze. Cały czas towarzyszyła jej obca kobieta, która ciągle powtarzała, że jest osobą biedną i potrzebującą. Gdy otrzymała od mieszkanki Bliznego poczęstunek i skromny datek stała się bardziej natarczywa. Nalegała, by ta dała jej coś jeszcze i gdy pokrzywdzona nakazała jej opuścić dom, do środka weszła druga obca kobieta i mężczyzna. Obie zaczęły przytrzymywać 74-latkę za ręce, a w tym czasie mężczyzna przeszukiwał mieszkanie. Na szczęście pobliscy mieszkańcy usłyszeli wołanie o pomoc swojej sąsiadki i ruszyli jej na ratunek. To spłoszyło złodziei, którzy w pośpiechu opuścili dom. Osoby te odjechały samochodem koloru ciemnoniebieskiego. Po tej wizycie pokrzywdzona zorientowała się, że z portfela zniknęły jej pieniądze w kwocie 840 zł.

Jak ustalili policjanci kobieta, która prosiła 74-latkę o pomoc finansową, tydzień wcześniej była już widziana w tych okolicach, wówczas pytała o pracę.

Policja apeluje o ostrożność i czujność w kontaktach z obcymi. Nie wpuszczajmy ich do środka. Pamiętajmy, że takie osoby nigdy nie działają w pojedynkę, a jeśli poruszają się samochodem to zapamiętajmy numery rejestracyjne. O każdym podejrzanym przypadku informujmy Policję dzwoniąc na numer alarmowy 112 lub 13 43 08310 dyżurnego brzozowskiej komendy.

 

źródło: KPP Brzozów

26-09-2018

Udostępnij ten artykuł znajomym:


Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.