REKLAMA
REKLAMA

Chciała pomóc. Nagle do domu wtargnęli złodzieje…

POWIAT BRZOZOWSKI / PODKARPACIE. Ostrzegamy przed złodziejami – domokrążcami, którzy chcąc zdobyć pieniądze, nie przebierają w środkach. Wczoraj jedna z mieszkanek powiatu brzozowskiego padła ofiarą złodziei. Kobieta wyrażając chęć pomocy „potrzebującej”, została przez nią okradziona. Policja apeluje o ostrożność!

Brzozowscy policjanci ostrzegają mieszkańców powiatu brzozowskiego przed złodziejami, którzy są w stanie posunąć się do wszystkiego, tylko po to aby osiągnąć swój cel. Stosują oni przeróżne metody i niejednokrotnie wykorzystują dobre serce swoich „darczyńców”.

Wczoraj kolejna z mieszkanek powiatu brzozowskiego straciła pieniądze wskutek działania przestępców. Doszło do tego po godz. 14. To wówczas na teren posesji jednego z domów w miejscowości Blizne przyszła kobieta, która poprosiła gospodynię o pomoc finansową. Pokrzywdzona bez wahania wyraziła chęć pomocy „potrzebującej”. W tym celu udała się do domu, by przynieść pieniądze. Cały czas towarzyszyła jej obca kobieta, która ciągle powtarzała, że jest osobą biedną i potrzebującą. Gdy otrzymała od mieszkanki Bliznego poczęstunek i skromny datek stała się bardziej natarczywa. Nalegała, by ta dała jej coś jeszcze i gdy pokrzywdzona nakazała jej opuścić dom, do środka weszła druga obca kobieta i mężczyzna. Obie zaczęły przytrzymywać 74-latkę za ręce, a w tym czasie mężczyzna przeszukiwał mieszkanie. Na szczęście pobliscy mieszkańcy usłyszeli wołanie o pomoc swojej sąsiadki i ruszyli jej na ratunek. To spłoszyło złodziei, którzy w pośpiechu opuścili dom. Osoby te odjechały samochodem koloru ciemnoniebieskiego. Po tej wizycie pokrzywdzona zorientowała się, że z portfela zniknęły jej pieniądze w kwocie 840 zł.

Jak ustalili policjanci kobieta, która prosiła 74-latkę o pomoc finansową, tydzień wcześniej była już widziana w tych okolicach, wówczas pytała o pracę.

Policja apeluje o ostrożność i czujność w kontaktach z obcymi. Nie wpuszczajmy ich do środka. Pamiętajmy, że takie osoby nigdy nie działają w pojedynkę, a jeśli poruszają się samochodem to zapamiętajmy numery rejestracyjne. O każdym podejrzanym przypadku informujmy Policję dzwoniąc na numer alarmowy 112 lub 13 43 08310 dyżurnego brzozowskiej komendy.

 

źródło: KPP Brzozów

26-09-2018

Udostępnij ten artykuł znajomym:Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.

Pokaż więcej komentarzy (0)