REKLAMA
REKLAMA

„Cokolwiek czynim, czyńmy tak, by przyszłość rosła z pracy”. 40-lecie nadania imienia Szkole Podstawowej w Pisarowcach (FOTO)

PISAROWCE / PODKARPACIE. 23 maja 2018 r. Szkoła Podstawowa w Pisarowcach obchodziła 40-lecie nadania imienia Marii Konopnickiej. Z tej okazji uczniowie i nauczyciele przygotowali niecodzienne obchody Dnia Patrona, na które została zaproszona Anna Hałas, wójt gminy Sanok.

„Cokolwiek czynim, czyńmy tak, by przyszłość rosła z pracy”. Tymi słowami Marii Konopnickiej rozpoczęto uroczystość.

W dniu 176 urodzin patronki Szkoły Podstawowej w Pisarowcach składam pani dyrektor oraz całej społeczności szkolnej najserdeczniejsze życzenia. 40 lat temu, a dokładnie 14 października 1978 roku, patronką waszej szkoły została Maria Konopnicka – wielka poetka, pisarka dla wszystkich – dla dojrzałych czytelników, dla młodzieży i przede wszystkim dla dzieci. Była wybitną znawczynią serc i dusz dziecięcych. Jej utwory są wesołe i zadumane, uczą, wzruszają i pokazują piękno świata – mówiła Anna Hałas.

Podkreślała, że twórczość Marii Konopnickiej motywowała naszych przodków do walki o niepodległość, wyrażała pragnienie zachowania ziemi, kultury, tradycji i języka polskiego. Do dziś pieśń „Rota” wykonywana jest przy okazji świąt patriotycznych i nadaje im szczególną, podniosłą rangę.

Życzę wszystkim uczniom, aby wartości, którym wierna była Maria Konopnicka pozostały dla Was drogowskazem. Doceniając trud i wysiłek włożony w kształtowanie młodych pokoleń, dyrekcji i nauczycielom życzę dalszych sukcesów w pracy i pomyślności w życiu osobistym – podsumowała pani wójt.

Podczas uroczystej akademii młodsi uczniowie zaprezentowali się w przedstawieniu opartym na utworze Marii Konopnickiej „Na jagody”. Życie i twórczość Patronki szkoły przybliżyli starsi uczniowie.

Zwieńczeniem obchodów dnia patrona i jednocześnie swoistym hołdem oddanym Marii Konopnickiej był konkurs recytatorski. W konkursowe szranki stanęli uczniowie SP w Pisarowcach, SP w Kostarowcach, SP w Strachocinie, SP w Prusieku i Trepczy. Z racji bardzo wyrównanego poziomu, Jury z Anną Hałas na czele, zadecydowało o przyznaniu wyróżnień wszystkim uczestnikom konkursu.

materiały nadesłane

25-05-2018

Udostępnij ten artykuł znajomym:Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.

Pokaż więcej komentarzy (0)