REKLAMA
REKLAMA

„Cokolwiek czynim, czyńmy tak, by przyszłość rosła z pracy”. 40-lecie nadania imienia Szkole Podstawowej w Pisarowcach (FOTO)

PISAROWCE / PODKARPACIE. 23 maja 2018 r. Szkoła Podstawowa w Pisarowcach obchodziła 40-lecie nadania imienia Marii Konopnickiej. Z tej okazji uczniowie i nauczyciele przygotowali niecodzienne obchody Dnia Patrona, na które została zaproszona Anna Hałas, wójt gminy Sanok.

„Cokolwiek czynim, czyńmy tak, by przyszłość rosła z pracy”. Tymi słowami Marii Konopnickiej rozpoczęto uroczystość.

W dniu 176 urodzin patronki Szkoły Podstawowej w Pisarowcach składam pani dyrektor oraz całej społeczności szkolnej najserdeczniejsze życzenia. 40 lat temu, a dokładnie 14 października 1978 roku, patronką waszej szkoły została Maria Konopnicka – wielka poetka, pisarka dla wszystkich – dla dojrzałych czytelników, dla młodzieży i przede wszystkim dla dzieci. Była wybitną znawczynią serc i dusz dziecięcych. Jej utwory są wesołe i zadumane, uczą, wzruszają i pokazują piękno świata – mówiła Anna Hałas.

Podkreślała, że twórczość Marii Konopnickiej motywowała naszych przodków do walki o niepodległość, wyrażała pragnienie zachowania ziemi, kultury, tradycji i języka polskiego. Do dziś pieśń „Rota” wykonywana jest przy okazji świąt patriotycznych i nadaje im szczególną, podniosłą rangę.

Życzę wszystkim uczniom, aby wartości, którym wierna była Maria Konopnicka pozostały dla Was drogowskazem. Doceniając trud i wysiłek włożony w kształtowanie młodych pokoleń, dyrekcji i nauczycielom życzę dalszych sukcesów w pracy i pomyślności w życiu osobistym – podsumowała pani wójt.

Podczas uroczystej akademii młodsi uczniowie zaprezentowali się w przedstawieniu opartym na utworze Marii Konopnickiej „Na jagody”. Życie i twórczość Patronki szkoły przybliżyli starsi uczniowie.

Zwieńczeniem obchodów dnia patrona i jednocześnie swoistym hołdem oddanym Marii Konopnickiej był konkurs recytatorski. W konkursowe szranki stanęli uczniowie SP w Pisarowcach, SP w Kostarowcach, SP w Strachocinie, SP w Prusieku i Trepczy. Z racji bardzo wyrównanego poziomu, Jury z Anną Hałas na czele, zadecydowało o przyznaniu wyróżnień wszystkim uczestnikom konkursu.

materiały nadesłane

25-05-2018

Udostępnij ten artykuł znajomym:

Udostępnij


Napisz komentarz przez Facebook


lub zaloguj się aby dodać komentarz


Pokaż więcej komentarzy (0)