REKLAMA
REKLAMA

SANOK: Darmowe niedziele w sanockim skansenie!

SANOK / PODKARPACIE. Sanocki skansen w każdą niedzielę otwiera swoje podwoje dla wszystkich turystów zupełnie za darmo. Wynika to wprost z ustawy o muzealnictwie, gdzie każda taka placówka została zobowiązana do wyznaczenia jednego dnia w tygodniu, w którym nie trzeba płacić za bilet. To dodatkowa zacheta dla wszystkich tych, którzy wybierają się do Sanoka i w Bieszczady. A jest co zwiedzać.

Ustawodawca nie narzuca, który dzień tygodnia ma być wolny od opłat wstępu. W sanockim skansenie to dyrekcja zdecydowała, że będzie to własnie niedziela. Bezsprzecznie to wielkie udogodnienie dla zwiedzających i ukłon w ich stronę, gdyż jest niewiele takich placówek. Zazwyczaj muzea wybierają dzień spośród dni roboczych.

W niedzielę do sanockiego skansenu każdy wejdzie bez biletu – podkreśla dr Hubert Ossadnik z działu oświatowo-promocyjnego Muzeum Budownictwa Ludowego w Sanoku.

A turyści z pewnością nie będą się tutaj nudzić. Świadczy o tym chociażby fakt, że MBL od lat jest jednym z najchętniej odwiedzanych miejsc na Podkarpaciu. Galicyjski Rynek, powstająca Synagoga z Połańca, sektor pasterski i wiele, wiele innych. Do tego różnego rodzaju imprezy, wystarczy wspomnieć cykliczną „Galicyjska Graciarnię”.

Lista jest długa, ale najlepiej zobaczyć to wszystko na własne oczy.

Warto przypomnieć, że sanocki skansen jest czynny od 1 maja do 30 września w godzinach do 8.00 do 18.00  

Wystawy stałe i czasowe  (Ikony, Bogdańscy – rodzina malarzy z Jaślisk, Judaika i sztuka sakralna  w zbiorach Muzeum Budownictwa Ludowego w Sanoku)  otwarte są w okresie od 1 maja do 31 października od wtorku do niedzieli w godz. od 9.00 do 16.30

Obiekty ekspozycyjne na Galicyjskim Rynku dostępne są dla zwiedzających bezpłatnie codziennie w określonych godzinach

Zapraszamy!

Nasza Czytelniczka przesyła zdjęcia wiosennego sanockiego skansenu. 

Zdjęcia wiosennego skansenu nadesłała do nas pani Krystyna Dżoń. Warto odwiedzić nasze sanockie muzeum na wolnym powietrzu, rozkoszować się pogodą i zażywać błogiego spokoju i beztroski.

Jesteś w interesującym miejscu? Musisz uwiecznić fantastyczne widoki? Chcesz polecić innym cel swojej podróży? Podziel się z nami relacją zdjęciową, a my pokażemy ją innym!

Zapraszamy do nadsyłania fotografii na nasz adres redakcyjny: redakcja@esanok.pl.

05-05-2018

Udostępnij ten artykuł znajomym:
Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.

| Zaloguj się
Pokaż więcej komentarzy (0)