REKLAMA
REKLAMA

Dla jednych bardzo udany, dla innych trochę mniej. Podsumowanie sezonu SKŁ Górnik Sanok (ZDJĘCIA)

Sezon olimpijski 2017/2018 przeszedł do historii. Jaka była dla naszych zawodników? Różna dla jednych bardzo udana, dla innych trochę mniej. Najlepszym obecnie zawodnikiem klubu jest Piotr Michalski, który w minionym sezonie „zaliczył” 12 startów międzynarodowych w tym , ten najważniejszy z punktu widzenia hierarchii czyli Zimowe Igrzyska Olimpijskie w Pjongczang (33 na 500m, 31 na 1000m).

Piotrek ścigał się również w Mistrzostwach Świata w Sprincie w Changchung (7 miejsce), Mistrzostwach Europy w Kołomnie, gdzie wraz z drużyną sięgnęli po brąz w sprincie. Piotr kończy sezon z kapitalnym rezultatem 34,48 na dystansie 500m, co plasuje go w ścisłej czołówce sprinterów świata. Oby tylko nerwy wytrzymały podczas kolejnych Igrzysk w Chinach i powinno być jeszcze lepiej, na co wszyscy liczymy.

Piękne tradycje klubu w startach podczas Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży kontynuował Piotr Nałęcki. Podczas zawodów na swoim „rodzimym” torze ustanowił rekord w ilości zdobytych złotych medali, który od tego sezonu wynosi – 7. Piotr poprawił osiągnięcia takich asów klubowych jak chociażby Piotr Michalski (5 złotych czy Kamil Ziemba (6 złotych). Nałęcki startował trzy razy w zawodach międzynarodowych. Swój ostatni udział w zawodach „Viking Race” okrasił brązowym medalem (1500m z wynikiem 1.55,78).

W Holandii oprócz wspomnianego Piotra Nałęckiego mieliśmy jeszcze dwójkę reprezentantów. Szymon Zegarowicz w kategorii 15 lat (najlepsze miejsce 9-te na 3000m) oraz debiutującą w najmłodszej kategorii 11 lat – Julkę Mandzelowską (najlepsze 6-te miejsce na 500m).

Wracając na krajowe tory znów trzeba wspomnieć o Michalskim, który w Mistrzostwach Polski na Dystansach (Tomaszów Mazowiecki 27-29.10.2017) zdobył srebrny medal oraz 4-te miejsce na 1000m. Krajowy championat w sprincie był popisem Michalskiego, który wygrał wszystkie biegi i sięgnął pierwszy raz w karierze po tytuł Mistrza Polski w sprincie (Tomaszów 14,15.01.2018).

Najważniejsza imprezą dla juniorów była wspomniana już XXIV Ogólnopolska Olimpiada Młodzieży i Mistrzostwa Polski Juniorów rozegrane na torze „Błonie” w Sanoku (2-4.02.2018). Poza wspomnianym już Nałęckim klub reprezentowali jeszcze: Szymon Zegarowicz, Adrian Nalepka (wraz z Nałęckim – złoto w biegu drużynowym), Klaudia Lorenc (5-ta na 1500m), Karolina Jagniszczak (11-ta na 1000m) Dominika Śnieżek (17-ta na 1500m).

W MPJ naszym jedynym reprezentantem był Kacper Starościak (piąte lokaty na 1000 i 1500m). Niestety regres zanotowaliśmy w kategorii młodzików, gdzie podczas Mistrzostw Polski („Srebrna Łyżwa” ) najwyższe lokaty to: 18-te miejsca Julki Kalityńskiej i Jakuba Śliwiaka. Nadzieję na przyszłość niesie bez wątpienia dorobek naszych najmłodszych zawodników biorących udział w Ogólnopolskich Zawodach Dzieci. Klasyfikację końcową tych zawodów wygrał zdecydowanie Szymek Hostyński (11 lat), czwarty był Patryk Kudła, piąty Przemysław Zając. Natomiast wśród dziewcząt 3-cie miejsce przypadło Jagodzie Kopczak a 7-me Julicie Krawiec. Nieco słabiej w „generalce” Julka Mandzelowska (4-te miejsce), Wśród najstarszych zawodników w OZD czyli 13-latków: 4-ta Nikola Maślanka, 8-ma Majka Bodnar oraz 4-ty Oskar Podczerwiński.

Podsumowując: sezon udany ale w pewnych obszarach należy mocno zakasać rękawy do pracy!

foto skl hostynski

SKŁ Górnik Sanok składa serdeczne podziękowania sponsorom, którzy w minionym sezonie wspierali klub: PGNiG oddział Sanok, HERB , SANSPORT, siłownia MASTER, TRANSPRZĘT, CISAN, MARKOS, HRYSZKO Piotr oraz instytucjom i urzędom: Miasto Sanok, Gmina Sanok, MOSiR Sanok.

materiały nadesłane

10-05-2018

Udostępnij ten artykuł znajomym:

Udostępnij


Napisz komentarz przez Facebook


lub zaloguj się aby dodać komentarz


Pokaż więcej komentarzy (0)