REKLAMA
REKLAMA

Dla jednych bardzo udany, dla innych trochę mniej. Podsumowanie sezonu SKŁ Górnik Sanok (ZDJĘCIA)

Sezon olimpijski 2017/2018 przeszedł do historii. Jaka była dla naszych zawodników? Różna dla jednych bardzo udana, dla innych trochę mniej. Najlepszym obecnie zawodnikiem klubu jest Piotr Michalski, który w minionym sezonie „zaliczył” 12 startów międzynarodowych w tym , ten najważniejszy z punktu widzenia hierarchii czyli Zimowe Igrzyska Olimpijskie w Pjongczang (33 na 500m, 31 na 1000m).

Piotrek ścigał się również w Mistrzostwach Świata w Sprincie w Changchung (7 miejsce), Mistrzostwach Europy w Kołomnie, gdzie wraz z drużyną sięgnęli po brąz w sprincie. Piotr kończy sezon z kapitalnym rezultatem 34,48 na dystansie 500m, co plasuje go w ścisłej czołówce sprinterów świata. Oby tylko nerwy wytrzymały podczas kolejnych Igrzysk w Chinach i powinno być jeszcze lepiej, na co wszyscy liczymy.

Piękne tradycje klubu w startach podczas Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży kontynuował Piotr Nałęcki. Podczas zawodów na swoim „rodzimym” torze ustanowił rekord w ilości zdobytych złotych medali, który od tego sezonu wynosi – 7. Piotr poprawił osiągnięcia takich asów klubowych jak chociażby Piotr Michalski (5 złotych czy Kamil Ziemba (6 złotych). Nałęcki startował trzy razy w zawodach międzynarodowych. Swój ostatni udział w zawodach „Viking Race” okrasił brązowym medalem (1500m z wynikiem 1.55,78).

W Holandii oprócz wspomnianego Piotra Nałęckiego mieliśmy jeszcze dwójkę reprezentantów. Szymon Zegarowicz w kategorii 15 lat (najlepsze miejsce 9-te na 3000m) oraz debiutującą w najmłodszej kategorii 11 lat – Julkę Mandzelowską (najlepsze 6-te miejsce na 500m).

Wracając na krajowe tory znów trzeba wspomnieć o Michalskim, który w Mistrzostwach Polski na Dystansach (Tomaszów Mazowiecki 27-29.10.2017) zdobył srebrny medal oraz 4-te miejsce na 1000m. Krajowy championat w sprincie był popisem Michalskiego, który wygrał wszystkie biegi i sięgnął pierwszy raz w karierze po tytuł Mistrza Polski w sprincie (Tomaszów 14,15.01.2018).

Najważniejsza imprezą dla juniorów była wspomniana już XXIV Ogólnopolska Olimpiada Młodzieży i Mistrzostwa Polski Juniorów rozegrane na torze „Błonie” w Sanoku (2-4.02.2018). Poza wspomnianym już Nałęckim klub reprezentowali jeszcze: Szymon Zegarowicz, Adrian Nalepka (wraz z Nałęckim – złoto w biegu drużynowym), Klaudia Lorenc (5-ta na 1500m), Karolina Jagniszczak (11-ta na 1000m) Dominika Śnieżek (17-ta na 1500m).

W MPJ naszym jedynym reprezentantem był Kacper Starościak (piąte lokaty na 1000 i 1500m). Niestety regres zanotowaliśmy w kategorii młodzików, gdzie podczas Mistrzostw Polski („Srebrna Łyżwa” ) najwyższe lokaty to: 18-te miejsca Julki Kalityńskiej i Jakuba Śliwiaka. Nadzieję na przyszłość niesie bez wątpienia dorobek naszych najmłodszych zawodników biorących udział w Ogólnopolskich Zawodach Dzieci. Klasyfikację końcową tych zawodów wygrał zdecydowanie Szymek Hostyński (11 lat), czwarty był Patryk Kudła, piąty Przemysław Zając. Natomiast wśród dziewcząt 3-cie miejsce przypadło Jagodzie Kopczak a 7-me Julicie Krawiec. Nieco słabiej w „generalce” Julka Mandzelowska (4-te miejsce), Wśród najstarszych zawodników w OZD czyli 13-latków: 4-ta Nikola Maślanka, 8-ma Majka Bodnar oraz 4-ty Oskar Podczerwiński.

Podsumowując: sezon udany ale w pewnych obszarach należy mocno zakasać rękawy do pracy!

foto skl hostynski

SKŁ Górnik Sanok składa serdeczne podziękowania sponsorom, którzy w minionym sezonie wspierali klub: PGNiG oddział Sanok, HERB , SANSPORT, siłownia MASTER, TRANSPRZĘT, CISAN, MARKOS, HRYSZKO Piotr oraz instytucjom i urzędom: Miasto Sanok, Gmina Sanok, MOSiR Sanok.

materiały nadesłane

10-05-2018

Udostępnij ten artykuł znajomym:Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.

Pokaż więcej komentarzy (0)