REKLAMA
REKLAMA

Funkcjonariusze podkarpaccy zlikwidowali „dziuple” samochodowe. Zobacz film z akcji! (VIDEO, ZDJĘCIA)

Funkcjonariusze podkarpaccy zlikwidowali „dziuple” samochodowe. Zobacz film z akcji! (VIDEO, ZDJĘCIA)

REGION / PODKARPACIE. Wspólne działania funkcjonariuszy Bieszczadzkiego Oddziału SG i policjantów z Wydziału Kryminalnego KWP w Rzeszowie doprowadziły do ujawnienia „dziupli samochodowych” z częściami oraz kradzionymi, luksusowymi pojazdami. Do sprawy zatrzymano pięciu Polaków z zarzutami m.in. paserstwa.


Od kilku miesięcy funkcjonariusze Bieszczadzkiego Oddziału Straży Granicznej i policjanci specjalizujący się w zwalczaniu przestępczości samochodowej zajmowali się sprawą handlu częściami samochodowymi pochodzącymi z kradzionych pojazdów.

Dotarli do informacji, że na terenie powiatu ropczycko-sędziszowskiego jest grupa, która handluje częściami samochodowymi z nielegalnego źródła. Prowadzone działania operacyjne potwierdziły podejrzenia. Na trzech prywatnych posesjach zabezpieczono trzy luksusowe samochody pochodzące z kradzieży oraz części samochodowe pochodzące z niemal stu pojazdów.

Policjanci, strażnicy graniczni oraz wspierający ich funkcjonariusz policji austriackiej -pełniący służbę w BiOSG w ramach operacji Europejskiej Agencji Straży Granicznej i Przybrzeżnej FRONTEX – określili wstępnie, że te części mogą pochodzić z blisko 100 zdemontowanych aut. Do tej pory zidentyfikowano blisko 40 pojazdów, które skradzione zostały na terenie Europy, między innymi Niemiec, Anglii i Włoch. Wartość podzespołów może sięgać kwoty nawet kilkuset tysięcy złotych.

Do przetransportowania zatrzymanych podzespołów i części do policyjnego magazynu potrzeba było 8 aut ciężarowych.

Wśród kradzionych podzespołów znaleziono bezcenne dla Mercedesa części prototypowe samochodu testowego. O tym fakcie powiadomiono producenta.

Aktualnie, funkcjonariusze KWP z Rzeszowa prowadzą dalszą identyfikację podejrzanych części i podzespołow, aby potwierdzić źródło ich pochodzenia. Do sprawy zatrzymano 5 osób. Są to mieszkańcy powiatu ropczycko-sędziszowskiego w wieku od 28 do 42 lat. Trzech spośród nich, dwóch 34-latków i 42-letni mężczyzna, usłyszało zarzuty paserstwa. Grozi za to kara do 5 lat pozbawienia wolności.

Prokurator Rejonowy w Ropczycach zastosował wobec podejrzanych policyjny dozór, zakaz opuszczania kraju oraz poręczenie majątkowe.

źródło: BiOSG/KWP rzeszów
film: podparpackapolicja.pl

18-05-2018

Udostępnij ten artykuł znajomym:Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.

Pokaż więcej komentarzy (0)