REKLAMA
REKLAMA

GMINA SANOK: Najmłodsi uczyli się jak uratować ludzkie życie (ZDJĘCIA)

GMINA SANOK / PODKARPACIE. W Szkole Podstawowej im. M. Konopnickiej w Pisarowcach najmłodsi zdobywali tajniki wiedzy, jak uratować innych zdrowie i życie. Była to wspólna akcja wraz z Ochotniczą Strażą Pożarna w Pisarowcach.

Wspólne działania OSP Pisarowce z SP zostały zrealizowane w ramach akcji „Ratujemy i uczymy ratować”, wspieranej przez WOŚP. Dzięki wizycie ratownika medycznego działającego w strukturach OPS Pisarowce, uczniowie poznali podczas prezentacji multimedialnej wskazówki jak należy organizować sobie czas i zabawy podczas zbliżających się ferii zimowych, aby uniknąć sytuacji zagrażających zdrowiu i życiu.

Następnie poćwiczyli podstawowe procedury jak należy zachować się w razie potrzeby udzielenia pierwszej pomocy poszkodowanym.

SAM_6776

Wspólne zajęcia mogły odbyć się dzięki wsparciu Fundacji Owsiaka, która przekazała do szkoły fantomy oraz materiały szkoleniowe do OSP. Ideą akcji „Ratujemy i uczymy ratować” jest objęcie nauką resuscytacji wszystkich dzieci uczęszczających do klas I-III w całej Polsce. Strażacy-ochotnicy są naturalnymi partnerami dla Fundacji WOŚP przy realizacji programu uczącego zasad pierwszej pomocy.

SAM_6804

źródło: Materiały nadesłane SP Pisarowce

15-01-2018

Udostępnij ten artykuł znajomym:Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.

Pokaż więcej komentarzy (0)