REKLAMA
REKLAMA

GMINA SANOK: Najmłodsi uczyli się jak uratować ludzkie życie (ZDJĘCIA)

GMINA SANOK / PODKARPACIE. W Szkole Podstawowej im. M. Konopnickiej w Pisarowcach najmłodsi zdobywali tajniki wiedzy, jak uratować innych zdrowie i życie. Była to wspólna akcja wraz z Ochotniczą Strażą Pożarna w Pisarowcach.

Wspólne działania OSP Pisarowce z SP zostały zrealizowane w ramach akcji „Ratujemy i uczymy ratować”, wspieranej przez WOŚP. Dzięki wizycie ratownika medycznego działającego w strukturach OPS Pisarowce, uczniowie poznali podczas prezentacji multimedialnej wskazówki jak należy organizować sobie czas i zabawy podczas zbliżających się ferii zimowych, aby uniknąć sytuacji zagrażających zdrowiu i życiu.

Następnie poćwiczyli podstawowe procedury jak należy zachować się w razie potrzeby udzielenia pierwszej pomocy poszkodowanym.

SAM_6776

Wspólne zajęcia mogły odbyć się dzięki wsparciu Fundacji Owsiaka, która przekazała do szkoły fantomy oraz materiały szkoleniowe do OSP. Ideą akcji „Ratujemy i uczymy ratować” jest objęcie nauką resuscytacji wszystkich dzieci uczęszczających do klas I-III w całej Polsce. Strażacy-ochotnicy są naturalnymi partnerami dla Fundacji WOŚP przy realizacji programu uczącego zasad pierwszej pomocy.

SAM_6804

źródło: Materiały nadesłane SP Pisarowce

15-01-2018

Udostępnij ten artykuł znajomym:

Udostępnij


Napisz komentarz przez Facebook


lub zaloguj się aby dodać komentarz


Pokaż więcej komentarzy (0)