REKLAMA
REKLAMA

Gmina Zagórz ma profesjonalny kort tenisowy! Czekamy na następców Janowicza i Radwańskiej (FILM, ZDJĘCIA)

Gmina Zagórz ma profesjonalny kort tenisowy! Czekamy na następców Janowicza i Radwańskiej (FILM, ZDJĘCIA)

ZAGÓRZ / PODKARPACIE. Gmina Zagórz może się pochwalić profesjonalnym kortem tenisowym. Jednym z trzech tej klasy na Podkarpaciu. Powstał on na drugim piętrze budynku zespołu szkół na Nowym Zagórzu. Oprócz tego, szkoła wzbogaciła się o nowoczesną siłownię oraz wyposażenie trzech sal dydaktycznych. W środę oficjalnie zainaugurowano funkcjonowanie obiektu.

Łącznie, budowa hali sportowej kosztowała ponad 8 mln zł. Projekt obejmujący kort, siłownię oraz wyposażenie klasopracowni pochłonął ponad 2 mln zł, z czego milion to środki RPO województwa podkarpackiego, a 750 tys. zł Ministerstwa Sportu.

Kort tenisowy oraz siłownia będą służyć przede wszystkim uczniom szkoły podstawowej oraz gimnazjum, ale także wszystkim mieszkańcom gminy. Do końca czerwca, trzy razy w tygodniu przez dwie godziny, będzie można poćwiczyć na siłowni za darmo. Po weekendzie majowym ruszy z kolei rekrutacja wśród dzieci z gminy Zagórz do szkółki tenisowej. Nabór przeprowadzi Sanocki Klub Tenisowy. Młodzi adepci tej dyscypliny również będą korzystać z obiektu nieodpłatnie. Do końca czerwca, w miarę możliwości, kort będzie udostępniamy za darmo również dorosłym mieszkańcom gminy.

Na sobotę 28 kwietnia, w hali sportowej szkoły na Nowym Zagórzu zaplanowano Open Day. Szczegółowy program poniżej.


ZOBACZ TAKŻE:

GMINA ZAGÓRZ: Pierwotnie planowano basen, a jest kort tenisowy i sala tańca. „Takiego obiektu w regionie brakowało” (FILM, ZDJĘCIA)


Open Day 2018

26-04-2018

Udostępnij ten artykuł znajomym:

Udostępnij


Napisz komentarz przez Facebook

lub zaloguj się aby dodać komentarz


Pokaż więcej komentarzy (0)