REKLAMA
REKLAMA

GRANICA: Odzyskano pojazdy warte ponad 130 tys. złotych

W miniony weekend, funkcjonariusze Bieszczadzkiego OSG zatrzymali w trakcie kontroli granicznej trzy pojazdy oraz silnik pochodzący z volkswagena poszukiwanego przez Interpol.

Pierwsze dwa zdarzenia zanotowano w piątek tj. 30 marca w godzinach wieczornych. Do kontroli na wyjazd z Polski w Korczowej zgłosił się 34-letni obywatel Ukrainy, kierujący samochodem marki Citroen Jumpy (rok prod. 2017). W trakcie szczegółowych sprawdzeń, funkcjonariusze Straży Granicznej ustalili, że pojazd którego wartość oszacowano na 80 tys. złotych widnieje w bazach policyjnych jako utracony na terytorium Austrii.

Citroen ujawniony w Korczowej

Citroen ujawniony w Korczowej

Niespełna trzy godziny później, na przejściu granicznym w Medyce, Straż Graniczna zatrzymała pojazd marki Volkswagen, którym podróżował 31-letni Ukrainiec. W tym przypadku, funkcjonariusze stwierdzili ingerencję w pole numerowe VIN (szacunkowa wartość pojazdu to ok. 22 tys. złotych).

Volkswagen ujawniony w Medyce

Volkswagen ujawniony w Medyce

W sobotę (tj. 31 marca) na przejściu w Medyce, funkcjonariusze Straży Granicznej zatrzymali ciągnik siodłowy marki Scania. Powodem decyzji była stwierdzona ingerencja w numery identyfikacyjne pojazdu, które najpierw zostały usunięte a następnie zamieszczone w innym miejscu. Kierowcą ciągnika wartego ok 25 tys. złotych był 42-letni obywatel Polski, natomiast właścicielem 34-letni obywatel Ukrainy, który kierując innym pojazdem również zgłosił się do kontroli.

Ciągnik siodłowy ujawniony w Medyce

Ciągnik siodłowy ujawniony w Medyce

Kolejne zdarzenie miało miejsce w niedzielę na przejściu granicznym Korczowej. 48-letni obywatel Ukrainy, kierujący oplem na ukraińskich numerach rejestracyjnych, próbował wywieść silnik samochodowy. W trakcie szczegółowych sprawdzeń funkcjonariusz SG ustalili, że pochodzi on z pojazdu marki volkswagen transporter poszukiwanego m.in. przez Interpol. W toku czynności Straż Graniczna potwierdziła, że samochód z którego pochodził zatrzymany silnik (szacunkowa wartość 8 tys. złotych) został skradziony na terytorium Wielkiej Brytanii.

We wszystkich przypadkach osoby powiązane ze zdarzeniami oraz zatrzymane pojazdy i silnik zostały przekazane funkcjonariuszom Policji, który będą prowadzili dalsze czynności.

Od początku 2018 roku, funkcjonariusze Bieszczadzkiego Oddziału Straży Granicznej zatrzymali łącznie 26 skradzionych pojazdów o łącznej wartości przekraczającej 1,1 mln złotych.

BiOSG

03-04-2018

Udostępnij ten artykuł znajomym:Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.

Pokaż więcej komentarzy (0)