REKLAMA
REKLAMA

GRANICA: Odzyskano pojazdy warte ponad 130 tys. złotych

W miniony weekend, funkcjonariusze Bieszczadzkiego OSG zatrzymali w trakcie kontroli granicznej trzy pojazdy oraz silnik pochodzący z volkswagena poszukiwanego przez Interpol.

Pierwsze dwa zdarzenia zanotowano w piątek tj. 30 marca w godzinach wieczornych. Do kontroli na wyjazd z Polski w Korczowej zgłosił się 34-letni obywatel Ukrainy, kierujący samochodem marki Citroen Jumpy (rok prod. 2017). W trakcie szczegółowych sprawdzeń, funkcjonariusze Straży Granicznej ustalili, że pojazd którego wartość oszacowano na 80 tys. złotych widnieje w bazach policyjnych jako utracony na terytorium Austrii.

Citroen ujawniony w Korczowej

Citroen ujawniony w Korczowej

Niespełna trzy godziny później, na przejściu granicznym w Medyce, Straż Graniczna zatrzymała pojazd marki Volkswagen, którym podróżował 31-letni Ukrainiec. W tym przypadku, funkcjonariusze stwierdzili ingerencję w pole numerowe VIN (szacunkowa wartość pojazdu to ok. 22 tys. złotych).

Volkswagen ujawniony w Medyce

Volkswagen ujawniony w Medyce

W sobotę (tj. 31 marca) na przejściu w Medyce, funkcjonariusze Straży Granicznej zatrzymali ciągnik siodłowy marki Scania. Powodem decyzji była stwierdzona ingerencja w numery identyfikacyjne pojazdu, które najpierw zostały usunięte a następnie zamieszczone w innym miejscu. Kierowcą ciągnika wartego ok 25 tys. złotych był 42-letni obywatel Polski, natomiast właścicielem 34-letni obywatel Ukrainy, który kierując innym pojazdem również zgłosił się do kontroli.

Ciągnik siodłowy ujawniony w Medyce

Ciągnik siodłowy ujawniony w Medyce

Kolejne zdarzenie miało miejsce w niedzielę na przejściu granicznym Korczowej. 48-letni obywatel Ukrainy, kierujący oplem na ukraińskich numerach rejestracyjnych, próbował wywieść silnik samochodowy. W trakcie szczegółowych sprawdzeń funkcjonariusz SG ustalili, że pochodzi on z pojazdu marki volkswagen transporter poszukiwanego m.in. przez Interpol. W toku czynności Straż Graniczna potwierdziła, że samochód z którego pochodził zatrzymany silnik (szacunkowa wartość 8 tys. złotych) został skradziony na terytorium Wielkiej Brytanii.

We wszystkich przypadkach osoby powiązane ze zdarzeniami oraz zatrzymane pojazdy i silnik zostały przekazane funkcjonariuszom Policji, który będą prowadzili dalsze czynności.

Od początku 2018 roku, funkcjonariusze Bieszczadzkiego Oddziału Straży Granicznej zatrzymali łącznie 26 skradzionych pojazdów o łącznej wartości przekraczającej 1,1 mln złotych.

BiOSG

03-04-2018

Udostępnij ten artykuł znajomym:
Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.

| Zaloguj się
Pokaż więcej komentarzy (0)