REKLAMA
REKLAMA

GRANICA: Skradzione silniki zaburtowe i ciągnik siodłowy (FOTO)

GRANICA / PODKARPACIE. Funkcjonariusze Bieszczadzkiego Oddziału SG zatrzymali sześć silników do łodzi motorowych oraz ciągnik siodłowy skradziony w Hiszpanii. Szacunkowa wartość zatrzymanych przedmiotów przekracza 400 tys. złotych.

Strażnicy graniczni z placówki w Medyce ujawnili w miniony piątek (tj. 7 września) dwa zdarzenia związane z usiłowaniem przerzutu przez granicę silników zaburtowych.

W pierwszym zdarzeniu, funkcjonariusze SG z Medyki zatrzymali do kontroli drogowej w m. Siedliska seata na polskich numerach rejestracyjnych. W pojeździe podróżowało dwóch obywateli Ukrainy (34 oraz 51 lat), którzy w przestrzeni ładunkowej przewozili 4 silniki do motorówek. Jak się okazało, dwa silniki były zarejestrowane w międzynarodowych bazach jako skradzione, a pozostałe miały usunięte znaki identyfikacyjne oraz wyrwane przewody. Łączną wartość zatrzymanych przedmiotów oszacowano na 200 tys. złotych. Obywatele Ukrainy oraz ujawnione silniki zostały przekazane Policji.

Kilka godzin później na przejściu granicznym w Medyce, 33-letni obywatel Ukrainy również próbował wywieźć z Polski dwa silniki zaburtowe marki Honda oraz Yamaha warte łącznie około 20 tys. złotych. Urządzania miały usunięte znaki identyfikacyjne oraz tabliczki znamionowe.

Kolejne zdarzenie odnotowano 9 września na przejściu granicznym w Korczowej. Do kontroli na wyjazd z Polski zgłosił się 54-letni obywatel Hiszpanii. Mężczyzna kierował samochodem ciężarowym marki Iveco (rok prod. 2017). W trakcie kontroli szczegółowej, funkcjonariusze SG ustalili, że pojazd wart ok. 180 tys. złotych został skradziony w Hiszpanii. Dalsze czynności w sprawie prowadzi Policja.

źródło: BiOSG

11-09-2018

Udostępnij ten artykuł znajomym: