REKLAMA
REKLAMA

GRANICA: Śmigłowiec w akcji. Ukrainiec przemycał Turków (FOTO)

GRANICA / PODKARPACIE. W miniony weekend, w Bieszczadzkim Oddziale SG zanotowano dwa zdarzenia związane z nielegalnym przekroczeniem granicy. Strażnicy graniczni z Krościenka i Wojtkowej zatrzymali ośmiu obywateli Turcji oraz Ukraińca.


W sobotę (28 lipca), partol Straży Granicznej zatrzymał w okolicach przejścia granicznego w Krościenku 3 obywateli Turcji (20, 21, 23l.), którzy nielegalnie przekroczyli granicę z Ukrainy. Strażnicy graniczni podejrzewali, że zatrzymani to jedynie cześć grupy. Podjęto więc dalsze czynności, również z wykorzystaniem śmigłowca SG. Już po kilku godzinach funkcjonariusze zatrzymali w m. Krościenko renault typu bus na polskich numerach rej., którego kierowcą był 21-letni obywatel Ukrainy (studiujący w Polsce). W pojeździe podróżowało 5 mężczyzn w wieku 20-36 lat, którzy wspólnie z zatrzymanymi wcześniej cudzoziemcami nielegalnie przekroczyli granicę.

Obywatele Turcji, których tożsamość ustalono na podstawie tureckich dowodów osobistych (uprawniających zgodnie z przepisami do legalnego pobytu na Ukrainie) przyznali, że za przerzut do Unii Europejskiej zapłacili od 6 do 10 tys. dolarów. Celem ich wyprawy miała być Francja, Niemcy, Austria oraz Włochy. Wszyscy usłyszeli zarzuty nielegalnego przekroczenia granicy i zostali przekazani na Ukrainę w ramach readmisji.

Organizator procederu – obywatel Ukrainy, który przyznał że zamierzał przewieźć nielegalnych imigrantów w głąb kraju, usłyszał zarzut pomocnictwa w organizowaniu przekroczenia granicy wbrew przepisom.

W 2018 roku, Bieszczadzki Oddział Straży Granicznej zatrzymał ponad 100 cudzoziemców, którzy najczęściej z zamiarem przedostania się do krajów Europy Zachodniej przekroczyli granicę państwową wbrew przepisom.

 

źródło: BiOSG

 

 

 

31-07-2018

Udostępnij ten artykuł znajomym:

Udostępnij


Napisz komentarz przez Facebook


lub zaloguj się aby dodać komentarz


Pokaż więcej komentarzy (0)