REKLAMA

GRANICA: Udaremnili przemyt broni i amunicji

MEDYKA / PODKARPACIE. Funkcjonariusze Służby Celno-Skarbowej i Straży Granicznej podczas kontroli na przejściu granicznym w Medyce udaremnili przemyt pistoletu i amunicji. Towar, bez wymaganych zezwoleń przewoził 42- letni obywatel Ukrainy.

Do zdarzenia doszło w środę, 18 lipca br. na polsko-ukraińskim przejściu granicznym Medyka- Szeginie. Funkcjonariusze Służby Celno- Skarbowej (KAS) i Straży Granicznej prowadzili wspólne działania kontrolne w zakresie przeciwdziałania nielegalnemu przewozowi przez granicę broni i amunicji.

Mundurowi wytypowali do kontroli m.in. toyotę na ukraińskich numerach rejestracyjnych, którą podróżowali 42- letni mężczyzna i 34- letnia kobieta.

Podczas rewizji pojazdu okazało się, że w podłokietniku samochodu oraz bagażu mężczyzny, znajduje się pistolet oraz 3 szt. amunicji.

42-latek nie zgłosił broni i amunicji do kontroli. Nie posiadał także wymaganych dokumentów uprawniających do ich legalnego przywozu na teren Polski. Podróżny został zatrzymany przez funkcjonariuszy Bieszczadzkiego Oddziału Straży Granicznej, którzy prowadzą dalsze czynności w tej sprawie.

Z Prokuraturą Rejonową w Przemyślu uzgodniono zastosowanie wobec kierowcy karę 6 miesięcy pozbawienia wolności z warunkowym zawieszeniem jej wykonania na okres próby 2 lat a także przepadek dowodów rzeczowych w postaci pistoletu marki SCHMEISSER kal. 9mm wraz z magazynkiem oraz trzema sztukami amunicji o kalibrze 9mm.

Dwa dni wcześniej, także podczas kontroli osób i pojazdów na terenie przejścia granicznego w Medyce, funkcjonariusze Służby Celno-Skarbowej zatrzymali 35 szt. amunicji, kal. 9 mm, którą bez odpowiednich dokumentów próbował wwieźć do Polski obywatel Ukrainy.

Niespełna miesiąc wcześniej (24.06 r.), funkcjonariusze Służby Celno- Skarbowej z Medyki zatrzymali także 25- letniego mężczyznę, który bez wymaganych pozwoleń próbował przewieźć do Polski pistolet hukowy oraz 40 szt. amunicji kal. 9 mm.

st. rachm. Edyta Chabowska
rzecznik prasowy Izby Administracji Skarbowej w Rzeszowie

20-07-2018
Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.

Komentarze niezarejestrowanych czytelników:

Czy to prawda2018-07-20 16:53:38
0 0
Czy to prawda, że Tadeusz w przyszłej kadencji powoła Damiana na wiceburmistrza?
ja2018-07-21 09:35:39
0 0
Wygląda na gazowy, w dodatku popsuty (Chcesz mieć wyniki ? Zatrzymuj ciągniki ... :-D )
Cuwkawy2018-07-22 11:04:48
0 0
Ja, a po czym ani rusz, że gazowy i poosuty?
Ciekawy2018-07-22 11:05:58
0 0
Ja, a po czym wnosisz, że gazowy i poosuty?
NoBo2018-07-23 08:34:04
0 0
jak im to mogliscie zabrac przeciez oni sa tacy biedni bez naszej pomocy ani rusz a to sluzylo tylko do obrony ich majatku feee??????