REKLAMA
REKLAMA

HOKEJ: Miasto przekazuje 50 tys. zł na pierwszą drużynę (ZDJĘCIA)

SANOK / PODKARPACIE. 50 tys. zł wspomoże funkcjonowanie pierwszej drużyny Ciarko KH 58 Sanok w nadchodzącym sezonie II ligi słowackiej. Środki zostaną przekazane przez miasto z inicjatywy burmistrza przy jednogłośnym poparciu radnych.

Tomasz Sokołowski

Wprowadzenie zmian w budżecie i przekazanie 50 tys. zł dotacji to pokłosie wniosku sterników klubu Ciarko KH 58 złożonego na biurko burmistrza Sanoka

Dowiedzieliśmy się, że organizatorzy II ligi słowackiej podnieśli wpisowe dla naszej drużyny do 8 tys. euro. Istniało niebezpieczeństwo niezgłoszenia Sanoka do rozgrywek. Stąd podjąłem decyzję o zagospodarowaniu w budżecie środków dla pierwszej drużyny. Radni byli jednogłośni. Wszyscy głosowali za przyznaniem pomocy. Dziękuję im za to – mówi burmistrz Tadeusz Pióro zaznaczając jednocześnie, że trwają rozmowy z przedstawicielami klubu oraz z głównym sponsorem na temat funkcjonowania hokeja w Sanoku.

Na dzisiejszej sesji obecnych było 18 radnych. „Za” rękę podnieśli wszyscy. Foto: archiwum

Wsparcie miasta jest dla nas bardzo ważne – mówi Jakub Górski, prezes Ciarko KH 58 Sanok.
W tym roku, niestety dla nas, zmieniły się zasady gry na Słowacji. Krótko mówiąc, jest trochę drożej. Musimy wykupić licencję, która daleko wykracza poza nasze możliwości. Dlatego zwróciliśmy się o wsparcie do magistratu. Cieszymy się z pozytywnej decyzji. Ma to dla nas ogromne znaczenie przed zbliżającym się sezonem.

Chcemy kontynuować nasz plan. Chcemy, aby zespół seniorów był sanocki, opierał się na wychowankach. Mamy poczucie, że idziemy w dobrym kierunku. Nie byłoby to możliwe bez wsparcia sponsorów, przede wszystkim firmy Ciarko i Urzędu Miasta w Sanoku, a także wielu innych. Dziękujemy – dodaje Hubert Paszkiewicz, wiceprezes Ciarko KH 58 Sanok.

Tymczasem do hokejowego środowiska w grodzie Grzegorza docierają pierwsze konkretne wiadomości dotyczące ewentualnej organizacji w Arenie międzynarodowego turnieju z okazji 100. rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości.

W najbliższych dniach w Sanoku mają pojawić się przedstawiciele PZHLu
 Zapadną wtedy ostateczne decyzje co do organizacji w ogóle oraz do warunków współpracy w tym zakresie pomiędzy hokejową centralą, sanockim klubem i urzędem miasta. Na ten moment wiele wskazuje na to, że na naszym lodowisku, w dniach 9-11 listopada zagrają seniorskie reprezentacje: Polski, Austrii, Norwegii i Danii. Będzie to nie lada gratka dla wszystkich sympatyków dyscypliny.

Warto zaznaczyć, że w przypadku pozytywnego zakończenia negocjacji, w Sanoku debiut na ławce trenerskiej biało-czerwonych zanotowałby Fin z polskimi korzeniami Tomek Valtonen. Przed turniejem miałoby się tutaj odbyć również zgrupowanie reprezentacji.

Foto: Tomasz Sowa, Red.

19-07-2018

Udostępnij ten artykuł znajomym:

Udostępnij


Napisz komentarz przez Facebook


lub zaloguj się aby dodać komentarz


Pokaż więcej komentarzy (0)