REKLAMA
REKLAMA

Internet dla każdego

Jeszcze niedawno szybki internet był luksusem, a dziś to standardowe narzędzie komunikacji, pracy i rozrywki. W XXI wieku dostęp do sieci chcemy mieć w każdym miejscu.

Wybrać możemy  internet mobilny, który działa dobrze w sprzyjających warunkach atmosferycznych. Jednak z uwagi na coraz większe zapotrzebowania na superszybki i stabilny internet wykorzystywany przez coraz więcej urządzeń w każdym domu,  Orange Polska inwestuje w infrastrukturę światłowodową, Teraz buduje ją także w Sanoku.

Czym jest Internet światłowodowy?

Technologia światłowodowa to obecnie najlepsze rozwiązanie dla osób, które dużo korzystają z Internetu – oglądają filmy w sieci, grają w gry sieciowe, są aktywni w mediach społecznościowych. Światłowód wyróżnia się nieograniczoną prędkością przesyłu danych oraz niezawodnością i odpornością na zakłócenia. Łącza światłowodowe gwarantują wysoka jakość transferu nawet przy dużym obciążeniu, gdy wielu użytkowników korzysta z wielu usług w tym samym czasie. Sygnał światłowodowy można przesyłać bez problemów na odległości setek kilometrów. Obecnie Orange Polska w tej technologii świadczy dostęp do internetu o prędkości do 100 i 300 Mb/s . Operator oferuje też  pakiet Orange Love,  zawierający dodatkowo telewizję w najwyższej jakości 4K oraz telefon stacjonarny i komórkowy. Firma prowadzi też  prace nad zwiększeniem prędkości dostarczanego internetu w technologii światłowodowej. Obecnie testowana jest prędkość nawet do 1Gb/s.

Obecnie internet światłowodowy mogą mieć mieszkańcy osiedli: Błonie, Wójtostwo, Śródmieście, Posada.  W pierwszej kolejności skorzystać mogą ci którzy mieszkają w budynkach wielorodzinnych  a  już  wkrótce także domy jednorodzinne.

W tym roku  planowane jest przyłączenie do sieci  światłowodowej mieszkańców kolejnych dzielnic: Dąbrówka, Olchowce, Zatorze. Już teraz można zauważyć wzmożone prace techniczne na naszych osiedlach, prowadzonych przez partnerów Orange Polska.

Dla swoich abonentów Operator przewiduje dodatkowe promocje, polegające na możliwości łączenia  różnych usług, nawet w trakcie trwania obecnych umów.

Na rozbudowę sieci światłowodowej w Polsce od 2016 do końca 2020 roku, operator  planuje przeznaczyć ponad 4,2 mld zł. Dzięki temu z usługi Światłowód Orange będzie mogło skorzystać nawet 5 mln gospodarstw domowych.

Sanocka inwestycja będzie opiewać na ok. 7 mln złotych. Podłączonych zostanie do 15 tysięcy gospodarstw domowych.

Zapraszamy do placówek Orange w naszym mieście:

  • ul. Jagiellońska 30 (Galeria Sanok)
  • ul. 3 maja 23 (Deptak)

baner_750-300_SPORT

Źródło: materiały nadesłane
Artykuł sponsorowany

28-05-2018

Udostępnij ten artykuł znajomym:

Udostępnij


Napisz komentarz przez Facebook