REKLAMA
REKLAMA

INTERWENCJA: „Jest ciemno! Może więcej migaczy sygnalizujących prace przy obwodnicy?”

SANOK / PODKARPACIE. Trwają prace przy obwodnicy Sanoka. Na wjeździe do miasta od strony Krosna i Rzeszowa, oraz od strony Zagórza, w związku z inwestycją nieco zmieniono organizację ruchu i zwężono jezdnię. To zrozumiałe. Natomiast do redakcji docierają głosy, że w tych dwóch, ważnych punktach jest zbyt ciemno.

Rozumiem, że trwają prace, musza być jakieś utrudnienia, ale tam panują ciemności egipskie. Jest wąsko, zmieniono organizacje ruchu. W nocy zupełnie nie widać żółtych pasów, tzw. „migacze” są tylko od strony wjazdu do Sanoka z kierunku Rzeszowa. Według mnie jest tam dosyć niebezpiecznie, szczególnie w nocy, przydałoby się dodatkowe oświetlenie, albo chociaż migające znaki odpowiednio wcześniej – pisze jeden z naszych Czytelników.

Z kolei jeden z Internautów zaznacza, że zdemontowanie dawnego oświetlenia  na tych fragmentach drogi, gdzie prowadzone są prace w związku z obwodnicą, jest czymś naturalnym. Ale niestety dosyć mocno utrudnia też życie. Zarówno pieszym, który „w ciemnościach egipskich” poruszają się po chodniku, jak i dla kierowców.

Niestety jak się okazuje, takie informacje nie dotarły ani do zamawiającego czyli GDDKiA, ani do wykonawcy.

Do biura Inżyniera Kontraktu nie wpłynęły żadne wnioski lub skargi dotyczące oświetlenia terenu prac kolidujących z uczęszczanymi drogami – mówi Joanna Rarus, rzecznik prasowy Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad oddział w Rzeszowie.

Uzupełnia, że miejsce prowadzenia prac zawsze oznakowane jest zgodnie z Projektem Tymczasowej Organizacji Ruchu (TOR).

Taki projekt na czas prac, w tym przypadku na czas budowy ronda (czyli od strony wjazdy z kierunku Krosna i Rzeszowa; przyp. red.) opracowywany jest przez wykonawcę robót, a zatwierdzany przez zamawiającego oraz policję i zarządców dróg. Zatwierdzony Projekt Tymczasowej Organizacji Ruchu zobowiązuje wykonawcę do podjęcia czynności podczas prowadzenia prac budowlanych zgodnie z zapisami projektu. W tym konkretnym przypadku projekt TOR opracowany przez wykonawcę robót został zatwierdzony przez GDDKiA, jak również i przez PZDW Rzeszów i Policję. Instytucje te nie wnioskowały o ewentualne tymczasowe oświetlenie. W związku z tym, że opinie instytucji zaangażowanych nie wymagały uzupełnienia projektu TOR o dodatkowe oświetlenie drogowe, nie ma możliwości, by zostało ono wprowadzone – szczegółowo wyjaśnia pani rzecznik.

Pozostaje prosić kierowców o szczególną ostrożność w tych miejscach.

zdjęcia poglądowe, GDDKiA Rzeszów/obwodnicasanoka.pl

 

09-11-2018

Udostępnij ten artykuł znajomym:

Udostępnij


Napisz komentarz przez Facebook


lub zaloguj się aby dodać komentarz


Pokaż więcej komentarzy (0)