REKLAMA
REKLAMA

INTERWENCJA: Wilk czy nie wilk? Drapieżnik błąka się po Sanoku, ale trudno go schwytać

SANOK / PODKARPACIE. Czytelnicy kolejny raz zgłaszają, że na terenie miasta grasuje drapieżnik. Można go spotkać w różnych dzielnicach Sanoka, natomiast kilka dni temu był widziany na Wójtostwie. – Zwierze było w okolicy Traugutta i Armii Krajowej. Już 3 razy było tam widziane! – pisze Internauta.

Jak podaje jeden z naszych Czytelników, drapieżnik wyłonił się z zarośli, jakby chciał zaatakować psa, z którym mężczyzna wyszedł na spacer. Jednak kiedy zobaczył człowieka oddalił się. Całe zdarzenie miało miejsce między 21.00 a 22.00 w środę 17 stycznia. Dodaje też, że zwierzę było wychudzone.

Próbowałem zgłosić sprawę na 112, dalej odsyłano mnie od jednej do drugiej instytucji, nie mam pewności, że ktoś właściwie załatwi te sprawę – z przykrością mówi Internauta. – A to już nie pierwsze takie zdarzenie w naszym mieście! – podkreśla.

wolf-635063_960_720

Sygnały o tym, że na terenie Sanoka pojawia się wilk, bądź jakiś inny drapieżnik, docierają do nas od kilku miesięcy – wyjaśnia Marek Przystasz, komendant Straży Miejskiej w Sanoku.

Przypomnijmy, że ostatnia głośna interwencja dotycząca wilka błąkającego się po dzielnicach miasta, miała miejsce w połowie grudnia minionego roku. Wówczas burmistrz Tadeusz Pióro wraz z Powiatowym Lekarzem Weterynarii Stanisławem Kaczorem zajęli się sprawą. Jak informuje Łukasz Lis, rzecznik prasowy Regionalnej Dyrekcji Ochrony Środowiska w Rzeszowie, doszło do spotkania w tamtejszej siedzibie, na którym ustalono, że wszelkie sygnały mają trafiać do straży miejskiej, a ta z kolei zebrane materiały przekaże do RDOŚ. Na ich podstawie specjaliści ustalą co to za zwierze.

Wszelkie informacje dotyczące tego zwierzęcia będą cenne. Mieszkańcy niech próbują robić zdjęcia, fotografować ślady np. na śniegu, precyzyjnie wskazywać miejsca pojawiania się drapieżnika. Wówczas na tej podstawie specjaliści będą mogli działać – kwituje komendant.

ZOBACZ TAKŻE:

Wilki coraz śmielej panoszą się w Sanoku! Widziane na Wójtostwie, Dąbrówce i Błoniach 

19-01-2018

Udostępnij ten artykuł znajomym:

Udostępnij


Napisz komentarz przez Facebook


lub zaloguj się aby dodać komentarz


Pokaż więcej komentarzy (0)