REKLAMA
REKLAMA

Jazda slalomem. 1,5 promila alkoholu i zatrzymane prawo jazdy

SANOK / PODKARPACIE. 26-letni mieszkaniec powiatu sanockiego odpowie przed sądem za jazdę po alkoholu. Młody mężczyzna kierując audi nie był w stanie jechać swoim pasem ruchu. Raz najeżdżał na linię rozdzielającą pasy ruchu, innym razem był na pasie o przeciwnym kierunku jazdy. Kierowca został zbadany przez policjantów alkomatem. Okazało się, że ma w organizmie 1,5 promila alkoholu.

Wczoraj po godz. 21 uwagę policjantów patrolujących ulice Sanoka zwrócił kierowca audi. Mężczyzna jechał slalomem, raz znajdował się na swoim pasie ruchu, innym razem jechał po osi jezdni, by po chwili zjeżdżać na pas przeciwny. Funkcjonariusze zatrzymali go do kontroli. Kierującym okazał się 26-letni mieszkaniec powiatu sanockiego. Jego zachowanie oraz sposób mówienia wskazywały, że może być nietrzeźwy.

Policjanci zbadali go alkomatem. Mężczyzna miał 1,5 promila alkoholu. Funkcjonariusze zatrzymali mu uprawnienia do kierowania pojazdami.

Za prowadzenie pojazdu mechanicznego w stanie nietrzeźwości grozi kara grzywny, ograniczenia wolności lub pozbawienia wolności do 2 lat.

 

źródło: KPP Sanok

foto: archiwum policja.pl

02-11-2018

Udostępnij ten artykuł znajomym:
Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.

| Zaloguj się
Pokaż więcej komentarzy (0)