REKLAMA
REKLAMA

Jubileusz sanockiej Straży Miejskiej. 10 lat dbają o bezpieczeństwo mieszkańców

Sanocka Straż Miejska obchodzi swoje dziesięciolecie. Powołana na mocy uchwały Rady Miasta Sanoka służy mieszkańcom Sanoka już dekadę.Na początku nowego roku burmistrz Tadeusz Pióro wraz z zastępcą Stanisławem Chęciem, skarbnikiem Bogdanem Florkiem i sekretarzem Waldemarem Ochem gościli strażników wraz z komendantem Markiem Przystaszem w Sali Herbowej sanockiego magistratu.

Podczas spotkania władze miasta podziękowały strażnikom za ich działalność na terenie Sanoka i dbałość o bezpieczeństwo jego mieszkańców. Spotkanie było dobrą okazją do podsumowania pracy Straży Miejskiej. Włodarze wsłuchiwali się w głos strażników, którzy opowiadali o swojej pracy, problemach z jakimi obecnie borykają się sanoczanie w zakresie bezpieczeństwa i pomysłach na ich rozwiązanie.

Obecnie Straż Miejska zatrudnia 13 osób. Do jej zadań należy w szczególności ochrona spokoju i porządku w miejscach publicznych, współdziałanie z właściwymi podmiotami w zakresie ratowania życia i zdrowia obywateli, ochrona obiektów komunalnych i urządzeń użyteczności publicznej itp.

UMS_0004

źródło: UM Sanok

17-01-2018

Udostępnij ten artykuł znajomym: